מצבים משפטיים מורכבים

התייעצות עם עורך דין היא חשובה כאשר יש נושאים אשר להם השלכות מרחיקות לכת על חיי המשפחה. בין אם מדובר בנושאים טכניים הנוגעים להתנהלות בין בני זוג, או אף למצבים כמו גניבת זרע המחייבים הכרעה – חשוב לפנות אל עורך דין המתמצא בנושאים אלה.

מורכבות בתשלום מזונות

פניה אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה יכולה להיעשות ממגוון של סיבות, חלקן מורכבות ביותר. קיימת סיטואציה הנקראית גניבת זרע, ובה אב יכול לטעון כי קיים עם האם יחסי מין על יסוד הצהרה כוזבת של שימוש באמצעי מניעה – ובעקבותיהם התעברה ונולד ילד. מבחינה משפטית, לקטין יש את האפשרות לתבוע מזונות מאביו, והאב יכול להתנער מחובת תשלום המזונות בטענה של גניבת זרע. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי האב יחוייב במזונות עבור ילדו גם אם הילד נוצר באופן שלא היה על דעתו. מקרים מסוג זה הם סבוכים היות ויש קושי להוכיח את הטענה הזו.

החוק מגדיר זכויות וחובות של האב במצב בו נולד ילד כתוצאה ממקרה של גניבת זרע, על פי מקרים קודמים שהובאו להחלטת בית משפט. על פי רוב מטיל בית המשפט את האחריות למצב על כתפי האב שיכול היה למנוע את ההריון מהצד שלו. כמו כן, לאחרונה קיימים מצבים בהם בית המשפט מטיל את האחריות על הגבר ועל האישה במידה שווה ומחייב אותם במזונות לילד שנולד כתוצאה מיחסיהם.

בדומה למצבים של גניבת זרע, גם נישואים חד מיניים דורשים החלטה של בית משפט או סיוע של עורך דין המתמחה בכך.

 

מעמד של ידועים בציבור

בני זוג אשר חיים ביחד מוגדרים לעתים כידועים בציבור. הדבר תקף גם לבני זוג הטרוסקסואלים וגם לזוגות חד מיניים. היות ומצב של נישואים חד מיניים אינו קיים בישראל, בית המשפט לענייני משפחה אינו מבדיל בין בני זוג ידועים בציבור שהם הטרוסקסואליים לבין בני זוג ידועים בציבור שהם בני אותו מין. הימצאות במעמד של ידועים בציבור, כולל בתוכו זכויות אך גם חובות משפטיות. בשל העובדה כי נישואים חד מיניים אינם אפשריים בישראל, נוצר מצב בו זוגות חד מיניים מוצאים את עצמם במצב בו הם רוצים לקבל על עצמם את הזכויות והחובות האחד כלפי השני או במצב הפוך – בו הם אינם מעוניינים שיוטלו עליהם זכויות וחובות כלפי בני הזוג.

בדומה למצבים משפטיים מורכבים כמו גניבת זרע, גם בירור הזכויות והחובות מתוקף נישואים חד מיניים מצריך התייעצות עם עורך דין המומחה בכך. חשוב לקחת בחשבון כי יש אפשרות חוקית להסדרת חיים משותפים בקרב זוגות בני אותו המין אשר אינם יכולים להיחשב רשומים כנשואים.

במקרים מסוימים ניתן להחליט על ניסוח הסכם ממון או הסכם כתוב אשר דומה באופיו להסכם ממון. הסכמים אלה נקראים על פי רוב "הסכם לחיים משותפים" ובהם מוסדר המעמד המשפטי גם של מי שאינו יכול להינשא מתוקף אי הכרה במצב של נישואים חד מיניים.

 

 

תמלול הקלטות

מעוניינים להקליט שיחת טלפון חשובה ולאחריה לבצע תמלול מקצועי? בשביל שתגיעו לתוצאה הטובה והמדויקת ביותר עליכם לפנות לאיש מקצוע שישכתב לכם את השיחה בדיוק לפי הצרכים שלכם. תמלול הקלטות הפך עם השנים לעניין מרכזי בכל מיני תחומים ומקצועות שונים ובניהם: עורכי דין שמבצעים תיעודי שיחות לצורך שימוש בבתי משפט, מלבדם, קיימים הרבה סטודנטים שזקוקים לשירותים הללו על מנת להכין עבודות אקדמיות. למשל: הם היו בשיעור, הקליטו אותו בנייד ומעוניינים שאנשי מקצוע אשר מבצעים תמלול הקלטות, ישכתבו בשבילם הקלטה מסורבלת ומלאת רעשים – אנשי מקצוע מנוסים מסוגלים לקחת הקלטה מבולגנת ולסדר אותה על כתב.

מתמללים מקצועיים יודעים כיצד להתמודד עם הקלטות מורכבות וארוכות. ברגע שהם נתקלים בהקלטות הללו, הם מבחינים מיד איזה מידע צריך לסנן ולמפות מהתמלול. עליכם לזכור שבזמן שאתם מקליטים את השיחה, השתדלו שהמקום בו אתם מבצעים את ההקלטה, יהיה יחסית שקט בשביל למנוע אי הבנה במילים שנאמרו בריאיון. במידה ולא התאפשר לכם להקליט במקום שקט, עליכם לקרב את המיקרופון ככל האפשר לאדם שאותו אתם מראיינים בשביל שהמתמלל יוכל לקבל את המידע בצורה מדויקת ככל האפשר. אחרי שהעברתם לאנשי מקצוע את ההקלטה, עליכם לזכור כי המתמלל אינו יודע בדיוק מה התרחש במהלך השיחה או אילו דברים ניסתם להשיג ממנה – הדבר היחידי שהוא יודע לעשות הוא להוציא את כל המידע שיש בהקלטה על כתב בצורה המהירה והמקצועית ביותר. במידה ונוצר ריב תוך כדי הקלטה, המתמלל יבצע את כל ההשתדלות על מנת לבצע את ההפרדה בין שני אנשים או יותר ויתמלל עבורכם תוך שימת לב לפרטים הקטנים שנאמרו. רצוי מאוד לשים לב לא להיכנס למילים של השני, בשביל שהתגובה חלילה לא תכתב על אדם אחר.

תמלול הקלטות הפך עם השנים לפופולרי מאוד בהרבה סיטואציות. הרבה אנשים פונים לאנשי מקצוע שיבצעו עבורם שירותי שכתוב איכותיים ומקצועיים תוך שמירה על סודיות לאורך זמן. מלבד ההגשה המקצועית של השכתוב, על המשכתבים והמתמללים לשמור על סודיות שכן, יכול להיות מידע רגיש שיהיה חייב להישאר בין חברת שירותי התמלול לבין מקליט השיחה. לרוב, השיחות המוקלטות נעשות בשביל להוכיח משהו בבית משפט או להאשים מישהו בעבירה שביצע. הקלטות מהסוג הזה מסוגלות לחשוף אפילו דברים רגישים יותר כמו: הלוואות מהשוק האפור, הלבנת הון ועוד רבים.

חברות שמציעות לכם שירותים מקצועיים ואיכותיים מהסוג הזה יעזרו לכם למפות את הרעשים והבעיות שהם נחשפים אליהם במהלך הריאיון. בשביל שהתוצאה תצא בצורה מקצועית וברמה גבוהה, עליכם לפנות לצוות שייתן לכם מענה אישי שמתחייב לבצע את ההקלטות תוך מקצועיות ובהתאם ללוח הזמנים שלכם. אם לדוגמה, אתם צריכים להגיש לבית משפט חומרים לצורך הגנה, יש לכם דד ליין להגשת כתבה לעיתון, דד ליין להגשת עבודה סמינריונית, עליכם לומר זאת למתמללים ולהקציב להם דד ליין רלוונטי. תמלול הקלטות יכול לחסוך לכם הרבה זמן וכאב ראש מיותר – כל שעליכם לעשות הוא לפנות לאנשי מקצוע שיעשו את העבודה היסודית עבורכם ויאפשרו לכם מרווח של זמן לטיפול בדברים חשובים במקביל.

 

סוגי תמלולים

תמלול הינה פעולה בה מעבירים הקלטות קוליות לכתב, הפקת תמלילים מדוייקים מצריכה מיומנות, סבלנות, ריכוז, יכולת הבחנה בין קולותיהם של דוברים שונים, פענוח אינטונציות, טונים ומבטאים שונים, בקיאות בחוקי הדקדוק וההגהה ועוד. מטרת התמליל היא לשקף את המתרחש בהקלטה ולסייע לקורא להבין את הלך הדברים באופן מובן ומדוייק.

 

ישנם סוגי תמלילים שונים, הנבדלים זה מזה במובנים רבים. כל אחד מהסוגים הללו דורש היערכות שונה מבחינת ההקלטה, כמו גם דיוקים ודגשים מיוחדים. חברות מקצועיות מעסיקות מתמללים בעלי נסיון, המתמחים בהפקת תמלילים עבור שירותים השונים. להלן פירוט הסוגים, הדגשים וההבדלים ביניהם.

 

תמלולים משפטיים

במהלך הליכים משפטיים, על מנת להשתמש בהקלטה כראיה משפטית, חובה להגיש את הנאמר בהקלטה כקובץ מתומלל. לרוב לא ניתן להשמיע הקלטת שמע במהלך משפט ולכן חשיבות התמליל המשפטי עשויה להיות קריטית. בנוסף, על פי פקודת הראיות, על מנת שהתמליל ייחשב כראיה קבילה בבית המשפט, על התמליל להיות מדויק לחלוטין, עד רמת האות, ובנוסף יש לצרף לתמליל חוות דעת מומחה. חלק מהחברות מוסמכות להנפיק חוות דעת מסוג זה כחלק מהשירות לצרכים משפטיים.

 

תמלול פרוטוקולים

בפגישות ארגוניות, ישיבות דירקטוריון וישיבות עירייה רבות, אחת הדרישות הקבועות היא שהפגישה תוקלט ותתומלל כך שיהיה פרוטוקול וסיכום כתוב שישלח לחברי הארגון ויישמר בארכיונים. הפקת פרוטוקול מובן ומדוייק עשוי להיות מאתגר גם למתמלל מנוסה, מאחר ודיונים מסוג זה הם לרוב מרובי משתתפים, המשוחחים בקצב מהיר, קוטעים ונכנסים אחד לדברי השני, מה שמקשה על היכולת להבחין בין הדוברים השונים ולהצליח לקלוט את כל דבריהם. עם זאת ישנה חשיבות גבוהה להבין מי הוא הדובר ומה נאמר בכל מקטע, ועל כן יש להקפיד על כך שהתמליל יהיה מדוייק ככל הניתן.

 

תמלול אקדמי

סטודנטים המשתמשים בשירותי תמלול הקלטות במהלך לימודיהם האקדמיים מקלים על תהליך הלמידה שלהם ומגבירים את יכולת הקשבתם  במהלך השיעורים. שירות זה מאפשר להם להיות נוכחים לחלוטין בשיעור, במקום להיות עסוקים בניסיון להספיק לכתוב את כל דברי המרצה, והם יכולים להקשיב להרצאה או לקרוא את תמלילה כמה שירצו בזמנם החופשי, בשקט וברוגע.

 

תמלול הקלטות סמויות

הקלטות סמויות מתבצעות בדרך כלל על ידי אנשים פרטיים או חוקרים פרטיים, המתשתמשים במכשיר הקלטה או מכשיר סלולרי על מנת להקליט בסתר. הקלטות סמויות מתאפיינות באיכות שמע ירודה, ועל כן פונים במרבית המקרים לחברות מקצועיות המשתמשות בטכנולוגיות מתקדמות המנקות את רעשי הרקע, מגבירות את עוצמת הקול של הדוברים ומאפשרות זיהוי מירבי של קולות המשתתפים.

 

תמלול ראיונות

המרת ראיונות מוקלטים לצורכי עבודה שונים כגון: ראיונות עיתוניים, ראיונות לצורכי כתיבת ספר, ראיונות לעבודות אקדמיות וכו'. ראיונות אלו לרוב אינם מתבצעים בסביבת עבודה שקטה ולכן ההקלטות יכילו רעשי רקע רבים אשר מפריעים לשמוע בצורה טובה את הנאמר בהן.

 

 

 

http://xn--4dbg1bf5a.co.il/?p=1325

מי צריך בלש פרטי?

לא אחת כאשר מי מאתנו רוצים או נדרשים להשיג מידע על הזולת אנחנו לא יכולים להסתפק רק בערוצי המידע הנגישים והזמינים לנו. על אף שפע המידע החינמי המצוי ברשת האינטרנט, יש פרטי מידע שונים מוצפנים, אשר על מנת לגלותם נדרשת פעילות יזומה וממוקדת של בלש פרטי המבצע עבודתו בשליחתו של משרד חקירות. [Read more…]

חוקר פרטי – מגלים לכם את האמת

אחד מהתחומים המרתקים ביותר הוא תחום החקירות הפרטיות. במאמר זה נגולל בפני הקוראים מהו תפקידם של חוקרים פרטיים, מהו גילוי האזנות סתר ומה החוק קובע לגבי עבודתם של החוקרים הפרטיים וגילויי האזנות. [Read more…]

דברים שחשוב לדעת על ביטוח לעובדים זרים

גם לעובדים זרים יש זכויות – כאשר, בכדי לנצל אותן בעת הצורך, חשוב שאותם העובדים יהיו מודעים אליהן. הבעייתיות היא, שהמודעות לזכויות אלו בקרב העובדים הזרים, היא לא תמיד גבוהה. כחלק מכך, עובדים רבים מוצאים את עצמם  מוותרים על חלק גדול מאותן זכויות אשר מגיעות להם מהמעביד שלהם – מה שפוגע באופן משמעותי ברמת החיים שלהם בארץ ויכול להוביל לקשיים כלכליים. כך לדוגמא, יוצא שלא רבים מודעים לעובדה כי אחת הזכויות של העובדים הזרים שהינם הורים, היא להיות זכאים לקבל ביטוח רפואי עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים מסוגים שונים.  [Read more…]

פשיטת רגל- מה באמת חשוב לדעת על התהליך?

פשיטת רגל הינו הליך משפטי המיועד לכל אדם המעוניין להכריז על חדלות פירעון בנוגע לכספים אותם הוא חייב לאדם או לגוף אחר. הליך משפטי זה מוסדר באמצעות פקודת פשיטת הרגל משנת 1980, והוא מתקיים לאחר שבית המשפט המחוזי מטעם הלשכות להוצאה לפועל בחן את היכולות הכלכליות של האדם המעוניין להכריז על עצמו כפושט רגל.

הגוף המשמש כנאמן בהליכי פשיטת רגל הוא הכונס הרשמי הממונה על ידי משרד המשפטים לצורך העניין, וזאת למעט הליכי פש"ט בהם בית המשפט בוחר למנות נאמן פרטי לצורך ליווי התהליך. הליך הפש"ט עצמו נפתח בהגשת בקשה לפשיטת רגל מטעם החייב. בקשה זו מועברת לעיון בית המשפט המחוזי, ומשם הבקשה מוגשת לצורך אישורה על ידי הכונס הרשמי המתפקד תחת כובע כונס נכסים. בסופו של הליך, הבקשה תאושר או תדחה בהתאם לבדיקת יכולת הנערכת לחייב בנוגע לאפשרויות הכלכליות העומדות לרשותו להחזרת החוב ובהתאם למסקנות הכונס הרשמי. חשוב שתדעו: הגשת הבקשה מתאפשרת אך ורק במקרים בה סך החובות העומדים כנגד מגיש הבקשה הינם 15 אלף שקלים ויותר, ואך ורק במקרים בהם מגיש הבקשה הינו תושב ישראל מגיל 18 ואילך.                                                             [Read more…]

הוצאה לפועל – מה זה אומר?

אחד מההליכים המשפטיים הידועים ביותר הוא הליך הוצאה לפועל. במאמר זה נספק לקוראים הסבר אודות מהי ההוצאה לפועל וכיצד עורך דין משתלב בכל הקשור אליה.                [Read more…]