איזה פרקטים מומלצים?

התקנה של פרקט, בין אם בבית חדש שנבנה או בשיפוץ של בית, היא בהחלט הבחירה הפופולרית כיום. ללא ספק מדובר בבחירה אופנתית אך גם כזו שמוסיפה רבות לעיצוב הבית ולמראה שלו. אם המושגים פרקטים פישבון או פרקטים עץ או אולי פרקט למינציה מבלבל אתכם, בואו נעשה סדר במגוון סוגי הפרקטים הקיימים היום ונבחן איזה פרקטים מומלצים מבין המבחר.

בחירה קלאסית

אם נדמה לכם כי פרקטים פישבון, אחד מסוגי הפרקטים הפופולאריים כיום הוא סוג חדש של חיפוי – אתם לא מדייקים. הדוגמה הייחודית של פרקט פישבון נקראית כך משום שהיא מזכירה מבנה אידרה של דג. זוהי ככל הנראה הדוגמה הראשונה של פרקט, ויש שאומרים שנוצרה בצרפת בסופה של המאה ה-16. עשירים בלבד יכלו להשתמש בדוגמה זו בשל המורכבות של היצירה וההתקנה שלה. מאז ועד ימינו, פרקטים פישבון נותנים תחושה יוקרתית מפרקטים בדוגמאות אחרות. בשונה מצרפת של פעם וההתקנה המורכבת של פרקט מסוג זה, כיום ההתקנה של פרקט בדוגמת פישבון היא פשוטה ומהירה הרבה יותר.
כאשר אנחנו מחפשים ובודקים איזה פרקטים מומלצים להתקנה בבית, גם פרקטים עץ הם אפשרות פופולארית מאוד. פרקט עשוי עץ משלב פרקטיות יחד עם סגנון יוקרתי. המגוון של פרקטים עשויים עץ הוא רחב. אפשר ליצור פרקטים מעץ אגוז, מייפל, דובדבן ועוד.

תחזוקה וטיפול

מתכננים התקנת פרקטים עץ או פרקטים פישבון ואתם מעוניינים לדעת איך לשמור על המראה שלהם לאורך זמן? יש מספר דברים שחשוב לדעת כבר בשלב שבו אתם שואלים את עצמכם איזה פרקטים מומלצים.
טעות נפוצה היא לחשוב שתחזוקה של פרקט היא עניין מורכב. תחזוקה של פרקטים מתבצעת בקלות, אך חייבים לעשות שימוש בחומרי ניקוי אשר מותאמים במיוחד לפרקט.
ראשית, בין אם התקנתם פרקטים פישבון או פרקטים עץ בבית, על מנת לשמור על ניקיונו, חשוב לטאטא אותו באמצעות מטאטא או שואב אבק. בשלב השני, הניקוי של הפרקט צריך להתבצע תוך שימוש במטלית לחה. לא לשכוח שחשוב מאוד לעשות שימוש בחומרי ניקוי ושטיפה אשר מותאמים ספציפית לניקוי פרקטים. ההתאמה של חומרי הניקוי ושיטת הניקיון של הפרקט, תוך הימנעות מניקיון אגרסיבי שלו הם מרכיבים משמעותיים ביותר בשמירה על הפרקט לאורך זמן. במידה ונשפכים מים על הפרקט יש לייבש באופן מיידי את הפרקט כדי למנוע נזק.

איך לבחור?

אם אתם מתחבטים בבחירה של פרקטים, ואין לכם העדפה לסוג מסוים של פרקט (למשל פרקטים פישבון או פרקטים עץ), כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע. המבחר הרחב של סוגי פרקטים עלול לבלבל ומוטב לא להקל ראש בבחירה חשובה כזו. הפרקט ילווה אתכם במשך שנים רבות, וצריך להיות כזה שתוכלו ליהנות מהשימוש בו ומהעיצוב שלו. מומלץ לבדוק גם איזה צבע של פרקט מומלץ לכם להתק

עיצוב מחדש של חדר השינה

החלטתם שהגיע הזמן לשדרוג חדר השינה, אבל אתם לא כל כך יודעים איך להתחיל? חלק בלתי נפרד מתכנון העיצוב בחדר השינה הוא כמובן המחשבה על שינוי ורענון של הריצפה וגם של הצבעים על קירות החדר. כיום, ניתן לחולל שינוי גדול בניראות של חדר השינה באמצעות טפטים לחדר שינה, וזאת מבלי להידרש לשינויי צבע מרחיקי לכת על הקירות. גם חשיבה על פרקט לחדר, כפי שממליצות חברות שונות שמייצרות פרקטים בירושלים או ביתר חלקי הארץ יכול לעשות שינוי מבלי שנצטרך לעבוד כל כך קשה.

הכל מתחיל ברעיון

קיבלתם החלטה לגבי חידוש חדר השינה ועכשיו, עוד לפני שאתם מתלבטים לגבי טפטים לחדר שינה או איפה אפשר לרכוש פרקטים בירושלים, חשוב לקחת רגע ולעצור. לפני שמתחילים לשפץ, כדאי לחשוב על הקונספט הכללי של החדר והאם יש בו משהו שנרצה לשנות. חישבו ובידקו האם אתם מעוניינים בעיצוב אשר עולה בקנה אחד עם יתר חלקיו של הבית? או שאתם מעוניינים במשהו קצת שונה עבור חדר השינה. במידה והחלטתם על עיצוב שונה מיתר חלקי הבית, כדאי לקחת בחשבון האם השוני הוא צורם בעין או כזה שמשתלב הרמונית עם יתר החדרים. כעת, חישבו מה הסגנון שישלוט בחדר לאחר העיצוב. במידה ואתם רוצים עיצוב סולידי ונקי, כדאי לבחור טפטים לחדר שינה שיהיו רגועים ועם צבעוניות שקטה, בלי הרבה הדפסים. כמו כן, ניתן להחליט על התקנה של טפטים רק על קיר אחד במקום על כל החדר, בהתאם לצבעים השולטים בחדר וכמובן בטפט בו אתם מעוניינים.

לא להתפשר על איכות

כאשר משפצים ומחדשים את חדר השינה אם באמצעות טפטים לחדר שינה או התקנה של פרקטים בירושלים, תל אביב או כל מקום אחר בארץ – מומלץ שלא להתפשר על האיכות. חשוב מאוד למצוא את האיזון הנכון בין הקפדה על חומרים איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך זמן לבין הצורך לעבוד בתקציב אותו הגדרתם. מסיבה זו יש הכרח לעבוד עם תקציב מוגדר ולהשאיר מקום גם להפתעות שיכולות לצוץ לאורך התהליך. הטפטים לחדר השינה צריכים להחזיק מעמד וממש לא כדאי שהם יתקלפו, זה תלוי לא מעט באיכותו של הטפט אך גם באופן בו התקנתם אותו. בדומה לפרקטים, גם התקנה של פרקט צריכה להיעשות על ידי איש מקצוע בתחום כדי להימנע מטעויות שונות ובזבוז כסף וזמן.

טיפול נכון

לאחר שהותקן הפרקט או אותם טפטים לחדר שינה, מומלץ לבקש הנחיות לטיפול שגרתי בפרקט ובטפטים. בידקו עם איש המקצוע שהתקין לכם את הטפטים ואת הפרקטים מה צריכה להיות שגרת הטיפול, וזאת בכדי להמנע מפגיעה בהם בשל שימוש לא נכון. חלק מהותי משמירה על תוצאות העיצוב או השיפוץ החדש טמון באופן בו אתם מנקים את הטפטים או שוטפים את הפרקט שהותקן. אל תזלזלו בכך והימנעו מחומרים אשר עלולים להזיק לטפט או לפרקט שהותקן בחדר השינה.

חוסכים בהוצאות חימום – כי החום מתחיל מהרצפה

אנשים רבים בישראל מתלוננים על יוקר המחייה בשנים האחרונות ומחפשים אחר כל מיני דרכים לחסוך בהוצאות מיותרות. כאשר הדבר מגיע לענייני הבית, יש אפשרות לחסוך ועדיין ליהנות מאיכות חיים גבוהה. במאמר זה נספק לכם מידע שמיש וישים שיעזור גם לכם לסיים את החודש בשלום.

 

החימום התת רצפתי

במדינות רבות באירופה ובארצות הברית מותקן חימום תת רצפתי שמאפשר לדיירי הבית ליהנות מחימום אחיד שכולל את הרצפה בימי החורף הקרים. אם גם אתם ביקרתם בארה"ב או במדינה מסוימת באירופה בתקופת החורף בוודאי התפלאתם לראות את דיירי הדירה הולכים יחפים ובלבוש מינימאלי בבית כאשר בחוץ הטמפרטורה נושקת לאפס. כעת, טכניקת החימום התת רצפתי הגיעה גם לישראל וכל אחד יכול להחליט האם הוא מעוניין להפוך את החורפים הישראלים לחורפים נעימים בבית, בדיוק כמו במדינות אחרות בעולם.

 

חימום מסוג זה הוא חימום שמותקן מתחת לרצפה. נכון להיום יש אפשרות לבחור בטכניקת חימום באמצעות מים או באמצעות חשמל. הבחירה המועדפת ביותר על רוב האנשים היא מערכת שמונעת על ידי חשמל וזאת משום יתרונותיה הרבים. כיוון שכל אחד מעוניין ליהנות מהיתרונות של מערכת זו ולא לחוות מצבים של תקלות שמצריכות את הרמת המרצפות בבית חשוב לבחור בחברה שמשווקת מערכות טכנולוגיות מתקדמות ובטוחות שכוללות בקרת איכות מחמירה ואחריות. תמיד יש לוודא שאותו חימום תת רצפתי כולל יריעות חימום בעלות עמידות גבוהה ושמערכת זו עמידה בפני כל סוגי הנוזלים. בנוסף, תמיד יש לוודא שהמערכת בה אתם בוחרים אכן מתאימה לבנייה של הבתים בישראל.

 

מבחינת יתרונות, מערכת החימום התת רצפתי מנצלת באופן מוחלט את החום וזאת משום שהחום נע מהרצפה כלפי מעלה. בנוסף, אין צורך בתחזוקה מיוחדת, יש אפשרות להפעיל את החימום נקודתית, החום שיוצא מהמערכת אינו מייבש את הריאות או מזיק בדרך זו או אחרת לבריאות. מערכת זו אידיאלית גם לתינוקות ואנשים שרגישים לחום. אנשים שהחליטו להתקין מערכת זו בביתם מספרים שהנוחות התרמית אידיאלית, תנועת האוויר אחידה ואיטית. מערכת זו חסכונית יותר לאורך זמן מאמצעים אחרים לחימום הבית ומדובר על מערכת בעלת בקרת אקלים.

 

לסיכום, מערכת חימום תת רצפתי מאפשרת הנאה מבית מחומם באופן אחיד וזאת לעומת אמצעי החימום האחרים שמחממים נקודתית את אותו החדר בו נמצאים בבית. המערכת אינה מייבשת את האוויר, אין תחושה שחם מדי ומעיק וניתן לאפשר לילדים להתהליך יחפים בבית בלי לחשוש שמא הם יצטננו. מושלם!

בדק בית – כל מה שצריך לדעת

בשנים האחרונות ניתן לשמוע יותר ויותר אנשים שמספרים שטרם רכישת הדירה שלהם הם שכרו את שירותיה של חברה שמומחית בכל הקשור אל ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית. פעולה זו נעשתה על מנת להבטיח שאין ליקויים שנסתרים מעיניהם טרם הקנייה של הבית או ושהקבלן עמד בכל תנאי החוזה (בכל הקשור אל בניה) והמפרט הטכני של תכנית הבניה כאשר הוא מסר לדיירים החדשים את המפתח לביתם החדש.

 

מהי המטרה של בדיקות הבדק בית?

בדיקת בדק הבית נעשית על ידי חברות שמומחיות בכל הקשור אל ביקורת מבנים. המטרה של בדיקה זו היא לדעת מה מצבה של הדירה טרם קנייה ויש אנשים שמחליטים לתקן ליקויים שונים בדירתם טרם הם מציעים אותה למכירה ולכן גם הם שוכרים את שירותיהם של מומחים שיבצעו את הבדיקות היסודיות ביותר שלאחריהם הם יתקנו את כל הליקויים באותו הבית אותו הם מעוניינים למכור.

 

כל אחד מנסה לחסוך בהוצאות ואנשים רבים שמחליטים לקנות דירה חדשה או דירה יד שנייה לא תמיד מבינים את חשיבות בדיקת הבדק בית. הם רואים בבדק בית הוצאה מיותרת וסבורים שהם יכולים לעבור על כל חדר וחדר בבית ולחשוף את כל הליקויים הקיימים. דבר זה מסתבר לעיתים קרובות כטעות והם מוצאים את עצמם מוציאים כספים רבים על תיקונים של ליקויים בסיסיים בדירה וזאת בנוסף לסכום אותו הם שילמו על קניית הדירה. היתרון העיקרי של בדק בית הוא שמומחים בודקים את הדירה בכל סוגי הבדיקות החשובות ביותר וחוסכים מהלקוח עוגמת נפש ורכישת דירה מלאה בליקויים.

 

בדיקות הבדק בית מיועדות הן לאנשים שקונים דירה חדשה מקבלן והן לאנשים שקונים דירה יד שנייה. הבדיקה נעשית בפיקוחו של מהנדס על ידי מומחים שמשתמשים בציוד חדשני ומתקדם. הבדיקות יכללו את כל הקשור אל מצב הדירה הן מבחינת תשתית האינסטלציה, מערכת החשמל, מערכת האיוורור והמיזוג, הריצוף ועוד. יש חבילת בדיקות בסיסיות ותמיד ניתן להוסיף לחבילה זו גם בדיקות מיוחדות, כמו למשל בדיקת קרינה או כל בדיקה אחרת. (בהנחה כמובן שהחברה מציעה בדיקה זו).

 

לסיכום, בדיקת בדק בית נעשית על ידי מומחים בתחום ההנדסה בעלי ניסיון באיתור ליקויים. בסיום סדרת הבדיקות תקבלו דו"ח מפורט של כל הליקויים בדירה , מצבה הכולל של הדירה ומחירים משוערים של התיקונים הנדרשים. בצורה זו תוכלו לדעת מה לדרוש מבעלי הדירה אותה אתם מעוניינים לקנות. בנוסף, דו"ח זה משמש כאסמכתא משפטית וניתן להגיש אותו כראייה בבית המשפט באם מחליטים לתבוע תיקון ליקויים מקבלן. בהצלחה!

היתרון הכלכלי שבחימום הבית בעזרת חימום תת רצפתי

רובינו מעוניינים ליעל את חיינו ולנתב את הכסף אותו אנו מרוויחים בהשקעות חכמות. נכון להיום יש אפשרויות רבות וכל שנדרש מאיתנו הוא לקרוא אודות פתרונות חכמים ולהגיע להכרעה באשר לאותו פתרון שיהווה יתרון כלכלי עבורנו. מאמר זה יתמקד בכל הקשור אל בחירה חכמה של חימום הבית.

 

צעדים שמהווים יתרון כלכלי

התנהלות נכונה תוביל לחסכון בהוצאות. נכון להיום כל אחד מנסה להתמודד ולהתנהל באופן היעיל ביותר בכל הקשור אל הוצאות הבית. מסיבה זו חשוב לקרוא אודות היצע הפתרונות לבית בכל מישור אפשרי ולבחור את אותו פתרון שיתאים לכם בצורה הטובה ביותר. אחד מהנושאים החשובים ביותר הוא פתרון לעונות הקרות והחמות, קרי, פתרונות חימום וקירור לבית. במאמר זה נעסוק באפשרויות הקיימות לחימום הבית בתקופת החורף הקרה ונסמן את אחד מהפתרונות היעילים והחסכוניים ביותר לכל בית, חימום תת רצפתי.

 

מתמודדים בתבונה עם הקור

אמנם החורף בישראל אינו קר כמו במדינות אחרות אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדי שנה אנו חשים שהמזג אוויר הופך להיות קר יותר מהשנה שחלפה. מסיבה זו רוב האנשים מקפידים על חימום הבית וזאת על מנת שלא יהיה מצב בו הבית שאמור לשמש כל אחד מאיתנו כמפלט חמים ונעים יהיה קר ובלתי נעים. בנוסף, יש לקחת בחשבון שאם אתם רגישים לקור וכן אם יש לכם ילדים בבית, חשוב מאוד להקפיד שהבית יהיה חמים ולא יהיה מצב בו הילדים יצטננו וזאת משום שקר בבית.

 

נכון להיום יש מספר אפשרויות לחימום הבית, כמו למשל תנור גז על צורותיו השונות, אח דקורטיבי שמופעל על ידי גז, הסקה מרכזית, חימום תת רצפתי, תנור עץ ושימוש בפונקציית החום של המזגן.  החיסרון של הגז הוא בכך שהוא אינו בטיחותי מספיק, החסרונות של אח דקורטיבי באים לידי ביטוי בריח שלו, הסקה מרכזית מחייבת אינסטלציה נפרדת, החימום שלה איטי ביותר וההתקנה שלה יקרה. באשר לתנור עץ, אם יש לכם זמן להתחיל ולהתעסק בכל הקשור אל התפעול שלו, דבר שכולל ניקוי של הארובה, סחיבת עצים ואין לכם בעיה עם הריח, אפשרות זו יכולה בהחלט להיות אפשרות מתאימה. למרות ההיצע הגדול של האפשרויות חשוב לקחת בחשבון שנכון להיום האפשרות הכדאית ביותר מבחינה כלכלית ומבחינה פונקציונאלית היא של חימום שנקרא תת רצפתי.

 

חימום תת רצפתי הוא חימום שיאפשר לכם וילדים ללכת יחפים על הרצפה בחורף. בשיטה זו מזרימים מים חמים בצינורות מיוחדים (שמהווים מוליכי חום) מתחת לרצפה. היעילות האנרגטית של שיטה זו גבוהה מאוד ולמרות העלות הלא זולה של ההתקנה במבט לאחר מדובר על שיטה יעילה וחסכונית.

רכישת רכב חדש או מיד שניה?

אם אתם מתבלטים איזה רכב לרכוש – רכש חדש או יד שניה, להלן מספר נקודות שכדאי לקחת בחשבון:

                                                                                        [Read more…]

תמ"א 38- לתת לחברת ניהול או לעבוד באופן עצמאי?

תמ"א 38 או תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים היא הזדמנות הניתנת לדיירי מבנים ישנים שניתן היתר לבנייתם לפני 1.1.1980 לחזק את המבנה ולהפוך אותו לעומד בתקן הישראלי לרעידות אדמה. העניין הבטיחותי הוא חשוב אך יחד עם חיזוק המבנה (או הריסתו ובנייתו מחדש) מגיעים תמריצים נוספים עבור הדיירים שהם היתרים לבניה נוספת. כיוון שהדיירים אינם יכולים לבצע את העבודה לבד והם זקוקים לבעל מקצוע שיבצע זאת עומדות בפניהם שתי אפשרויות: האם למכור את ההיתרים לחברת ניהול פרוייקטים שתדאג לכל הנעשה או לעבוד ישירות מול קבלני תמ"א 38 שיבצעו את העבודה שהם יהיו קוני הזכויות. [Read more…]

על הקשר בין בנייה ירוקה להתנהלות נכונה

ודאי שמעתם לא מעט על המונח – בנייה ירוקה לאחרונה, ובעיקר לאור ההתחממות הגלובלית, שגם ממנה קשה להתעלם. ובתקופה שבה ישנה חשיבות רבה מאד, ולא רק לשמירה על איכות הסביבה, כי אם גם להתנהלות כלכלית נבונה יותר, בנייה ירוקה היא, ללא ספק, צעד נבון ובעיקר נכון יותר.

בין אם זו בנייה ירוקה, כחלק מבניית בית פרטי, או אולי במסגרת בניית מפעלים או מבנים ציבוריים, מדובר בצורת בנייה שהינה חלק מהתייעלות אנרגטית חשובה ביותר. ההתחממות הגלובאלית [Read more…]