חוסכים בהוצאות חימום – כי החום מתחיל מהרצפה

אנשים רבים בישראל מתלוננים על יוקר המחייה בשנים האחרונות ומחפשים אחר כל מיני דרכים לחסוך בהוצאות מיותרות. כאשר הדבר מגיע לענייני הבית, יש אפשרות לחסוך ועדיין ליהנות מאיכות חיים גבוהה. במאמר זה נספק לכם מידע שמיש וישים שיעזור גם לכם לסיים את החודש בשלום.

 

החימום התת רצפתי

במדינות רבות באירופה ובארצות הברית מותקן חימום תת רצפתי שמאפשר לדיירי הבית ליהנות מחימום אחיד שכולל את הרצפה בימי החורף הקרים. אם גם אתם ביקרתם בארה"ב או במדינה מסוימת באירופה בתקופת החורף בוודאי התפלאתם לראות את דיירי הדירה הולכים יחפים ובלבוש מינימאלי בבית כאשר בחוץ הטמפרטורה נושקת לאפס. כעת, טכניקת החימום התת רצפתי הגיעה גם לישראל וכל אחד יכול להחליט האם הוא מעוניין להפוך את החורפים הישראלים לחורפים נעימים בבית, בדיוק כמו במדינות אחרות בעולם.

 

חימום מסוג זה הוא חימום שמותקן מתחת לרצפה. נכון להיום יש אפשרות לבחור בטכניקת חימום באמצעות מים או באמצעות חשמל. הבחירה המועדפת ביותר על רוב האנשים היא מערכת שמונעת על ידי חשמל וזאת משום יתרונותיה הרבים. כיוון שכל אחד מעוניין ליהנות מהיתרונות של מערכת זו ולא לחוות מצבים של תקלות שמצריכות את הרמת המרצפות בבית חשוב לבחור בחברה שמשווקת מערכות טכנולוגיות מתקדמות ובטוחות שכוללות בקרת איכות מחמירה ואחריות. תמיד יש לוודא שאותו חימום תת רצפתי כולל יריעות חימום בעלות עמידות גבוהה ושמערכת זו עמידה בפני כל סוגי הנוזלים. בנוסף, תמיד יש לוודא שהמערכת בה אתם בוחרים אכן מתאימה לבנייה של הבתים בישראל.

 

מבחינת יתרונות, מערכת החימום התת רצפתי מנצלת באופן מוחלט את החום וזאת משום שהחום נע מהרצפה כלפי מעלה. בנוסף, אין צורך בתחזוקה מיוחדת, יש אפשרות להפעיל את החימום נקודתית, החום שיוצא מהמערכת אינו מייבש את הריאות או מזיק בדרך זו או אחרת לבריאות. מערכת זו אידיאלית גם לתינוקות ואנשים שרגישים לחום. אנשים שהחליטו להתקין מערכת זו בביתם מספרים שהנוחות התרמית אידיאלית, תנועת האוויר אחידה ואיטית. מערכת זו חסכונית יותר לאורך זמן מאמצעים אחרים לחימום הבית ומדובר על מערכת בעלת בקרת אקלים.

 

לסיכום, מערכת חימום תת רצפתי מאפשרת הנאה מבית מחומם באופן אחיד וזאת לעומת אמצעי החימום האחרים שמחממים נקודתית את אותו החדר בו נמצאים בבית. המערכת אינה מייבשת את האוויר, אין תחושה שחם מדי ומעיק וניתן לאפשר לילדים להתהליך יחפים בבית בלי לחשוש שמא הם יצטננו. מושלם!

בדק בית – כל מה שצריך לדעת

בשנים האחרונות ניתן לשמוע יותר ויותר אנשים שמספרים שטרם רכישת הדירה שלהם הם שכרו את שירותיה של חברה שמומחית בכל הקשור אל ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית. פעולה זו נעשתה על מנת להבטיח שאין ליקויים שנסתרים מעיניהם טרם הקנייה של הבית או ושהקבלן עמד בכל תנאי החוזה (בכל הקשור אל בניה) והמפרט הטכני של תכנית הבניה כאשר הוא מסר לדיירים החדשים את המפתח לביתם החדש.

 

מהי המטרה של בדיקות הבדק בית?

בדיקת בדק הבית נעשית על ידי חברות שמומחיות בכל הקשור אל ביקורת מבנים. המטרה של בדיקה זו היא לדעת מה מצבה של הדירה טרם קנייה ויש אנשים שמחליטים לתקן ליקויים שונים בדירתם טרם הם מציעים אותה למכירה ולכן גם הם שוכרים את שירותיהם של מומחים שיבצעו את הבדיקות היסודיות ביותר שלאחריהם הם יתקנו את כל הליקויים באותו הבית אותו הם מעוניינים למכור.

 

כל אחד מנסה לחסוך בהוצאות ואנשים רבים שמחליטים לקנות דירה חדשה או דירה יד שנייה לא תמיד מבינים את חשיבות בדיקת הבדק בית. הם רואים בבדק בית הוצאה מיותרת וסבורים שהם יכולים לעבור על כל חדר וחדר בבית ולחשוף את כל הליקויים הקיימים. דבר זה מסתבר לעיתים קרובות כטעות והם מוצאים את עצמם מוציאים כספים רבים על תיקונים של ליקויים בסיסיים בדירה וזאת בנוסף לסכום אותו הם שילמו על קניית הדירה. היתרון העיקרי של בדק בית הוא שמומחים בודקים את הדירה בכל סוגי הבדיקות החשובות ביותר וחוסכים מהלקוח עוגמת נפש ורכישת דירה מלאה בליקויים.

 

בדיקות הבדק בית מיועדות הן לאנשים שקונים דירה חדשה מקבלן והן לאנשים שקונים דירה יד שנייה. הבדיקה נעשית בפיקוחו של מהנדס על ידי מומחים שמשתמשים בציוד חדשני ומתקדם. הבדיקות יכללו את כל הקשור אל מצב הדירה הן מבחינת תשתית האינסטלציה, מערכת החשמל, מערכת האיוורור והמיזוג, הריצוף ועוד. יש חבילת בדיקות בסיסיות ותמיד ניתן להוסיף לחבילה זו גם בדיקות מיוחדות, כמו למשל בדיקת קרינה או כל בדיקה אחרת. (בהנחה כמובן שהחברה מציעה בדיקה זו).

 

לסיכום, בדיקת בדק בית נעשית על ידי מומחים בתחום ההנדסה בעלי ניסיון באיתור ליקויים. בסיום סדרת הבדיקות תקבלו דו"ח מפורט של כל הליקויים בדירה , מצבה הכולל של הדירה ומחירים משוערים של התיקונים הנדרשים. בצורה זו תוכלו לדעת מה לדרוש מבעלי הדירה אותה אתם מעוניינים לקנות. בנוסף, דו"ח זה משמש כאסמכתא משפטית וניתן להגיש אותו כראייה בבית המשפט באם מחליטים לתבוע תיקון ליקויים מקבלן. בהצלחה!

היתרון הכלכלי שבחימום הבית בעזרת חימום תת רצפתי

רובינו מעוניינים ליעל את חיינו ולנתב את הכסף אותו אנו מרוויחים בהשקעות חכמות. נכון להיום יש אפשרויות רבות וכל שנדרש מאיתנו הוא לקרוא אודות פתרונות חכמים ולהגיע להכרעה באשר לאותו פתרון שיהווה יתרון כלכלי עבורנו. מאמר זה יתמקד בכל הקשור אל בחירה חכמה של חימום הבית.

 

צעדים שמהווים יתרון כלכלי

התנהלות נכונה תוביל לחסכון בהוצאות. נכון להיום כל אחד מנסה להתמודד ולהתנהל באופן היעיל ביותר בכל הקשור אל הוצאות הבית. מסיבה זו חשוב לקרוא אודות היצע הפתרונות לבית בכל מישור אפשרי ולבחור את אותו פתרון שיתאים לכם בצורה הטובה ביותר. אחד מהנושאים החשובים ביותר הוא פתרון לעונות הקרות והחמות, קרי, פתרונות חימום וקירור לבית. במאמר זה נעסוק באפשרויות הקיימות לחימום הבית בתקופת החורף הקרה ונסמן את אחד מהפתרונות היעילים והחסכוניים ביותר לכל בית, חימום תת רצפתי.

 

מתמודדים בתבונה עם הקור

אמנם החורף בישראל אינו קר כמו במדינות אחרות אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדי שנה אנו חשים שהמזג אוויר הופך להיות קר יותר מהשנה שחלפה. מסיבה זו רוב האנשים מקפידים על חימום הבית וזאת על מנת שלא יהיה מצב בו הבית שאמור לשמש כל אחד מאיתנו כמפלט חמים ונעים יהיה קר ובלתי נעים. בנוסף, יש לקחת בחשבון שאם אתם רגישים לקור וכן אם יש לכם ילדים בבית, חשוב מאוד להקפיד שהבית יהיה חמים ולא יהיה מצב בו הילדים יצטננו וזאת משום שקר בבית.

 

נכון להיום יש מספר אפשרויות לחימום הבית, כמו למשל תנור גז על צורותיו השונות, אח דקורטיבי שמופעל על ידי גז, הסקה מרכזית, חימום תת רצפתי, תנור עץ ושימוש בפונקציית החום של המזגן.  החיסרון של הגז הוא בכך שהוא אינו בטיחותי מספיק, החסרונות של אח דקורטיבי באים לידי ביטוי בריח שלו, הסקה מרכזית מחייבת אינסטלציה נפרדת, החימום שלה איטי ביותר וההתקנה שלה יקרה. באשר לתנור עץ, אם יש לכם זמן להתחיל ולהתעסק בכל הקשור אל התפעול שלו, דבר שכולל ניקוי של הארובה, סחיבת עצים ואין לכם בעיה עם הריח, אפשרות זו יכולה בהחלט להיות אפשרות מתאימה. למרות ההיצע הגדול של האפשרויות חשוב לקחת בחשבון שנכון להיום האפשרות הכדאית ביותר מבחינה כלכלית ומבחינה פונקציונאלית היא של חימום שנקרא תת רצפתי.

 

חימום תת רצפתי הוא חימום שיאפשר לכם וילדים ללכת יחפים על הרצפה בחורף. בשיטה זו מזרימים מים חמים בצינורות מיוחדים (שמהווים מוליכי חום) מתחת לרצפה. היעילות האנרגטית של שיטה זו גבוהה מאוד ולמרות העלות הלא זולה של ההתקנה במבט לאחר מדובר על שיטה יעילה וחסכונית.

רכישת רכב חדש או מיד שניה?

אם אתם מתבלטים איזה רכב לרכוש – רכש חדש או יד שניה, להלן מספר נקודות שכדאי לקחת בחשבון:

                                                                                        [Read more…]

תמ"א 38- לתת לחברת ניהול או לעבוד באופן עצמאי?

תמ"א 38 או תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים היא הזדמנות הניתנת לדיירי מבנים ישנים שניתן היתר לבנייתם לפני 1.1.1980 לחזק את המבנה ולהפוך אותו לעומד בתקן הישראלי לרעידות אדמה. העניין הבטיחותי הוא חשוב אך יחד עם חיזוק המבנה (או הריסתו ובנייתו מחדש) מגיעים תמריצים נוספים עבור הדיירים שהם היתרים לבניה נוספת. כיוון שהדיירים אינם יכולים לבצע את העבודה לבד והם זקוקים לבעל מקצוע שיבצע זאת עומדות בפניהם שתי אפשרויות: האם למכור את ההיתרים לחברת ניהול פרוייקטים שתדאג לכל הנעשה או לעבוד ישירות מול קבלני תמ"א 38 שיבצעו את העבודה שהם יהיו קוני הזכויות. [Read more…]

על הקשר בין בנייה ירוקה להתנהלות נכונה

ודאי שמעתם לא מעט על המונח – בנייה ירוקה לאחרונה, ובעיקר לאור ההתחממות הגלובלית, שגם ממנה קשה להתעלם. ובתקופה שבה ישנה חשיבות רבה מאד, ולא רק לשמירה על איכות הסביבה, כי אם גם להתנהלות כלכלית נבונה יותר, בנייה ירוקה היא, ללא ספק, צעד נבון ובעיקר נכון יותר.

בין אם זו בנייה ירוקה, כחלק מבניית בית פרטי, או אולי במסגרת בניית מפעלים או מבנים ציבוריים, מדובר בצורת בנייה שהינה חלק מהתייעלות אנרגטית חשובה ביותר. ההתחממות הגלובאלית [Read more…]