יתרונות ממוחשבים לעסקים

ניהול עסק הוא גם ניהול פיננסי שלו. בעלי עסקים רבים חושבים בטעות כי המלאי, השיווק, המכירות והכסף שנכנס צריכים להיות מנוהלים בנפרד. למעשה, שילוב של כולם יחד יניב לא מעט תועלות לעסק קטן וגם גדול. כאשר אנחנו מדברים על ניהול עסק, אחד האלמנטים החשובים ביותר הוא הנהלת החשבונות. תהליך ההתעסקות בכספים מצריך דיוק, אמינות ומרחבי ראיה לצרכי העסק. בשוק העסקי המתפתח של היום, קופה רושמת הפכה לכלי חיוני בניהול כספים ובמערכת הנהלת העסק ולא ניתן לדמיין עסק ללא קופה לעסק.

תהליך ניהול החשבונות

אז מה זו בעצם קופה רושמת לעסקים? קופה לעסק היא מערכת דיגיטלית המאפשרת לעסק לבצע עסקאות מזומנות ולצרף אותן לתזרים הכספי של העסק. זהו דיווח מיידי ודייקני שמטרתו לשקף את הכספים הנכנסים לעסק בזמן אמין ובהתאם לחוק. על ידי שימוש בקופה רושמת, ניתן לעקוב אחרי הכנסות והוצאות, לנהל את המלאי ואף לייצר דוחות פיננסיים מקיפים. קופה רושמת לעסקים מציעה ערך מוסף משמעותי למנהלי העסק. דיווח מיידי מאפשר שליטה מהירה ומדויקת יותר בהתפתחויות הכספיות והעסקיות. התחזוקה הנמוכה והפשטות בשימוש במערכת הופכים את אותה קופה רושמת לפתרון מצוין לעסקים ממגזרים שונים – ממסעדות ובתי קפה, דרך חנויות קמעונאיות ועד לשירותים מקצועיים ומסחריים. עסקים קטנים אף הם יכולים ליהנות מכל היתרונות של קופה לעסק.

תחומי הפעילות

עד לשנים האחרונות, עסקי מסחר גדולים היו המשתמשים העיקריים במערכות קופה רושמת, וכיום כבר ניתן לומר כי עסקים קטנים ובינוניים יכולים אף הם ליהנות מהמוצר הזה, ומהיתרונות הרבים שקופה רושמת מציעה לעסקים. זה יכול להפוך לכלי חיוני בניהול העסק ולסייע בצמיחה והצלחה עסקית מובטחת.
עם הגעת קופה רושמת לעסק, ישנם מספר יתרונות נוספים שניתן להנות מהם. למשל, קופה רושמת מסייעת להגברת היכולת הארגונית בעסק, בזכות היכולת ליצור דוחות ונתונים פיננסיים מדויקים בזמן אמת. על ידי שימוש במידע הזה,  המנהלים יכולים לקבוע אם לא צריך להתמקד בתחום מסוים עם יתרון עיסקי גבוה יותר, או להגדיל את קהל הלקוחות בתחומים נוספים.

שליטה במלאי

קופה רושמת מקנה לעסק גם את היכולת לשלוט במלאי ולבקר את תהליכי ההזמנה. בזכות המערכת, ניתן לראות בצורה ברורה כמה מוצרים נמכרים, מהם הפריטים הפופולריים ומהם פחות, וכמובן, לברר אילו פריטים יש להזמין מחדש ובאיזו כמות. זהו כלי חסכוני בזמן ומאפשר תכנון וניהול אפקטיבי יותר של המלאי, מה שיכול להוביל להפחתת נזקי מלאי ולחסכון בהוצאות. ניתן ללמוד מהנתונים של קופה לעסק אילו מוצרים היו מוצלחים יותר ונמכרו בהיקפים גדולים ואיזה מוצרים לא נרכשו בכמות המצופה, ובכך להיערך טוב יותר לחידוש המלאי.

אם עד כה בעלי עסקים חששו מהשימוש בקופה מסוג זה, כיום ניתן לומר כי קופה רושמת, מאפשרת  לבקר את התנועות הכספיות בצורה נרחבת ומדויקת. בנוסף, המידע הכספי נאסף באופן דיגיטלי, וכך מונעים טעויות ידניות והפסדים כספיים מיותרים.

חיפוש עבודה- זה לא חייב להיות מורכב

תהליך איתור משרת החלומות דורש המון סבלנות ואורך רוח. לעיתים הוא מלווה בהכנה למבחנים, ראיונות, תהליכי מיונים ובסוף המתנה מורטת עצבים לתשובה. כדי להפוך אותו לקל יותר חשוב להבין מהן המטרות החשובות לכם, היכן תוכלו לממש את היכולות שלכם ומהו השכר שאתם דורשים. רק לאחר מכן, תוכלו לפנות לכל אותן מודעות דרושים מפתות ולסנן מראש את המשרה שאינה מדויקת עבורכם.

אילו אתגרים מחכים לכם?

יש אתגרים רבים בחיפוש עבודה, הם מתחילים כבר בשלב האיתור. ברגע שתחפשו מודעות דרושים בגוגל יצוצו מולכם אלפי אפשרויות. חשוב לדעת לסנן ולדייק את התחום שלכם. כך שיעלו רק המודעות הרלוונטיות. הסינון צריך לכלול את ההתמחות הספציפית, התנאים שאתם מחפשים ולא פחות חשוב – אזור גיאוגרפי. בשלב הבא תידרשו לשלוח קובץ קורות חיים. אחד האתגרים המשמעותיים הוא ליצור קובץ שייצג אתכם ויבליט את הכישורים שלכם. נסחו מסמך מתומצת שיכיל את הפרטים האישיים בקצרה: השכלה, ניסיון תעסוקתי בסדר היררכי וגם כישורים מיוחדים. אם יש לכם המלצות צרפו אותן לקובץ כדי שיהיה לכם יתרון על שאר המועמדים.

איך לשפר את הסיכויים להתקבל לעבודה?

ככל שהמשרה יותר נחשקת כך התחרות עליה תהיה גבוהה ומספר הפונים יהיה גדול יותר. לכן, חשוב שתגיעו מוכנים. תחילה, יש להבין את דרישות התפקיד ולוודא שאתם אכן מתאימים. לאחר מכן מומלץ לקרוא על החברה כדי להבין מהי התרבות הארגונית וההיסטוריה שלה. לגלוש ברשתות החברתיות, לקרוא ביקורות וחוות דעת. כך שבעת הריאיון תפגינו חיבור לארגון, בקיאות והבנה בתפקיד. לזמינות שלכם יש גם השפעה על הסיכוי להתקבל לתפקיד. תענו לטלפון, תגיבו למייל במהירות ותקבעו ראיון בתאריך קרוב, כך הסיכוי שהמשרה תאויש על ידי מישהו אחר תקטן. ערכו סקר קצר כדי להבין כמה מרוויחים בתחום שאליו אתם פונים עם הניסיון והידע שלכם. כך שתוכלו לתמחר את עצמכם באופן הראוי. יש קבוצות ווטסאפ של אנשי מקצוע, פורומים ודפים בפייסבוק שדרכם אפשר להתייעץ. כמובן תוכלו לברר מול קולגות או אנשים מתוך החברה.

דרך נוספת לשפר את הסיכוי להתקבל לעבודה היא לעבור על אנשי הקשר. ייתכן ותמצאו מישהו שמכיר את הארגון מבפנים וידע לתת לכם פרטים עליו או להמליץ עליכם.

חיפוש עבודה בזמן משבר כלכלי

האתגר של חיפוש עבודה עולה כאשר מדובר בתקופה שבה השוק נמצא במשבר כלכלי. תקופות משבר מאופיינת בחוסר ודאות כפי שאירע במשבר הקורונה. ארגונים רבים מקפיאים משרות. כך שייתכן שההיצע יהיה מוגבל והביקוש לכל משרה יגדל. לצד זה, ייתכן כי יהיו משרות התחלתיות ומשרות מקצועיות אשר להן יהיה ביקוש גובר. כדי להיערך לכך, מומלץ להבין לאיזה כיוון השוק פונה. לרכוש השכלה מתאימה כדי לאפשר גמישות תעסוקתית גם בתקופות משבר. כך יהיה ניתן לבצע את ההתאמות בקלות ולמצוא עבודה מהר יותר.

על תהליך טיפולי קצר מועד

חושבים על שינוי כיוון בקריירה? רוצים לפתוח אפיקים חדשים ולהעמיק את הידע שלכם בתחום מסוים? יתכן ולימודים במסגרת קורס מאמנים אישיים הוא הכיוון המתאים עבורכם. תוכלו לשלב בין לימודי NLP כחלק מתוכנית של הכשרת מאמנים ולהפוך את הידע הזה למשהו שיוכל לעזור לכם – לעזור לאחרים.

קצת על הלימודים

עוד לפני שנבין מה בדיוק קורה בלימודים במסגרת קורס מאמנים אישיים, חשוב להבין מהו תהליך אימון. אימון הוא תהליך קצר מועד, שיש לו מספר מוגדר של מפגשים. אימון עוסק בהיבט אחד אותו המתאמן מעוניין לשנות ואינו עוסק בהסתכלות על מכלול הבעיות או האתגרים עמם מתמודד אדם מסוים. לימודי NLP יכולים אף הם להיות חלק בלתי נפרד מתהליך אימון ועל כן שילוב בין לימודי אימון ללימודים של שיטת NLP יכול להעניק ארגז כלים של ממש למי שמבקשים לטפל באחרים.
שיטת NLP היא שיטה אשר עושה שימוש בתת המודע שלנו, מתוך התפיסה כי אמונות שונות שנטמעו בנו עם השנים עלולות לעכב אותנו גם מבלי שאנו מודעים לכך. באמצעות "פתיחת דלת" למקום שלא חשבנו שקיים במודעות שלנו, מתאפשר שינוי אמיתי של תפיסות ואמונות מגבילות.

האם זה מתאים לכם?

למרות שמדובר בתחום מאוד פופולארי, במיוחד בשנים האחרונות, קורס מאמנים אישיים הוא לא משהו אשר מתאים לכל אחד. לכן, רגע לפני שאתם צוללים אל לימודי NLP או רוצים להתחיל ללמוד אימון אישי, חישבו האם זו התחייבות מתאימה עבורכם. הלימודים משתנים בין מוסד למוסד, ועל מנת להעמיק ולרכוש מיומנות טובה, כדאי ללמוד במוסד מקצועי בתחום. כדאי גם לקחת בחשבון כי לימודי NLP לא מתאימים לכל אחד, ויש רבים שניגשים ללימודי התחום הזה ומגלים שהם ממש לא מתחברים לשיטה ולאימון בשילוב שלה.
נקודה נוספת היא השאלה האם אתם מתכוונים לאמן אימון אישי לאחר שסיימתם את לימודיכם ובאיזה תחום תהיו מעוניינים לאמן. יש מי שלוקח את האימון האישי ומתאים אותו לאוכלוסיות מסוימות כמו הורים לילדים, אנשים שנמצאים בצמתים בזוגיות או מחפשים זוגיות, ילדים וכן הלאה. מומלץ לבחור בתחום שאליו אתם מתחברים ומרגישים שתוכלו לתת מעצמכם בצורה מירבית.

מה קורה בסיום הלימודים?

לימודי NLP או קורס מאמנים אישיים מצריך השקעה רבה במהלכו, אך לא פחות מכך, גם כאשר הלימודים מסתיימים. ביחרו במקום לימודים אשר מאפשר לכם להתבסס בצורה טובה בתחילת דרככם המקצועית, ונותן לכם את הכלים המתאימים. הגעה של לקוחות חדשים, כלומר מתאמנים שיבחרו בכם לתהליך האימון, יכולה לקחת תקופה ארוכה. כדאי שיהיה מי שיוכל לסייע לכם בביסוס חוג הלקוחות הראשוני ויתן לכם גם כלים שיוווקיים להגדלה של הקליניקה שלכם בצורה האפקטיבית ביותר. מערכת טובה של קשרים במסגרת הלימודים ואחריהם יכולה לפתוח עבורכם לא מעט דלתות ב"עולם האמיתי" ולאפשר לכם לממש את הפוטנציאל האימוני הטמון בכם

הקמת חברת LLC בארצות הברית

חברה עם אחריות מוגבלת Limited Liability Company- בארצות הברית היא המקבילה של חברה בע"מ הישראלית למעט שונות אחת. הגבלת האחריות מתבטאת בכך שהחברה מהווה ישות משפטית נפרדת לחלוטין מהבעלים שלה. חבות המס שחלה עליה אף היא נעשית בנפרד מבעליה. מה זה אומר בעצם? שהבעלים נהנים מהגנה משפטית בנוגע לחברה. במקרה של תביעה כלפיה חבותם של הבעלים תהיה מוגבלת לסכום ההשקעה הראשונית בה. השונות בין חברה ישראלים לחברה אמריקאית בערבון מוגבל נמצאת בעניין המיסוי. כאשר השותפים בחברה מגישים דוח הם נהנים משיעורי מס המיועדים ליחידים.

תהליך הקמת חברת LLC בארצות הברית

בארצות הברית אין הגבלה על מספר חברות LLC אותן ניתן להקים. את הבקשה יש להגיש באופן מותאם לכללים של כל אחת מ20 המדינות בארצות הברית. (ייתכן ובמדינה אחת ידרשו טפסים שונים ממדינה אחרת). בכולם על מקים החברה לציין את פרטי הסוכן הרשום. כלומר, אדם או חברה בעלי כתובת פיזית במקום בו היא מוקמת שישמש כאיש קשר מול הרשויות. בנוסף לכך ייתכן ותהיה דרישה לרשום את הפרטים האישיים של בעלי החברה, אחוז החזקתו בה, האופן בו תתבצע חלוקת הרווחים, נוהל צירוף השותפים ועוד.

סיווגיה השונים של חברה מסוג LLC

ישנו סיווג ברור המבחין בין סוגי החברות בעלות אחריות מוגבלת בארצות הברית. הסיווג הראשון הוא חברה עם בעלים יחיד המכונה sregarded Entityוגם Single member LLC. הסיווג השני הוא חברה עם מספר בעלים הקרויה גם Multi member LLC. מדובר כחברה בה הבעלים פועלים כשותפים. הסיווג השלישי הוא חברה סדרתית הקרויה גם Serios LLC. חברה מהסוג הזה מאפשרת ליצור תחתיה תתי חברות והיא קיימת במספר מצומצם של מדינות בארצות הברית.

אופן דיווח המס של חברות עם אחריות מוגבלת

דיווח מס בארצות הברית נעשה על פי הסיווג של החברה. כאשר ישנם מספר בעלי חברה היא נחשבת כשותפות לצורכי מס. במקרה זה, יש להגיש דו"ח שותפות הנשלח עד לאמצע חודש מרץ של השנה העוקבת לשנת הדיווח. חברה כזו נדרשת לנכות מס במקור מהרווחים של כל השותפים. כל שותף משלם בהתאם לאחוז אחזקתו בחברה.
בחברה עם בעלים יחיד, דווח המס יוגש בדו"ח אישי של בעלי החברה. את הדו"ח יש להגיש עד אמצע חודש יוני של השנה העוקבת.
בנוסף לכך, בעלי חברת LLC קיימת אפשרות לבחור את שיטת המיסוי. הבחירה היא בין מיסוי שקוף או מיסוי דו שלבי בדומה לחברה בע"מ. בנוסף לכך חובת הדיווח מותאמת לנהוג בכל מדינה בה החברה מפיקה את ההכנסות שלה.

שלבי הקמת חברת LLC

לאחר בחירת המיקום של החברה וקבלת החלטה לגבי השם שלה, יש להגיש את מסמכי ההתאגדות. ההגשה נעשית במדינה בה מעוניינים להקים את החברה בארצות הברית ועל פי הדרישות המקומיות. עם הגשת המסמכים יש לשלם אגרה. לאחר רישום החברה נדרשים המייסדים לערוך תקנון. מסמך בו נרשמים הפרטים הארגוניים היבשים כמו מתי ואיפה הוקמה החברה מהן המטרות והיעדים שלה ומי השותפים העסקיים. כמו כן ניתן לפרט על חלוקת הבעלות, התפקידים ודרך קבלת ההחלטות הניהוליות. לאחר עריכת התקנון פונים להנפקת מספרEIN המאפשר לחברה להזדהות ברשויות המס האמריקאיות לגשת לפתיחת חשבון עסקי ועוד.

להקמת חברה מהסוג הזה יש יתרונות רבים אך חשוב לעשות זאת בדרך הנכונה. בארצות הברית יש 50 מדינות והדרישות משתנות ממדינה למדינה. יש מדינות בהם הקמת חברה מסוג זה כדאית יותר. בנוסף ההליכים והדרישות משתנים ממדינה למדינה וכדי להימנע מהוצאות וקנסות חשוב להכיר אותם.

מי שומר על שביעות הרצון של הלקוח?

בעולם שהופך יותר ויותר דיגיטלי, עם בוטים אשר מעניקים שירות ממש כמו נציגי שירות אנושיים, קיימת תפיסה מוטעית שגורסת שאין כבר מקום לשירות בתוך מוקד טלפוני. אם תערכו סקר שביעות רצון לקוחות, תגלו להפתעתכם שרבים מהלקוחות מעוניינים להמשיך ולקבל שירות מנציגי שירות בשר ודם. ישנם מקרים בהם שביעות הרצון של הלקוחות מושפעת רבות מאופן המענה של שירות המוקד הטלפוני.

איך יודעים אם הלקוח שבע רצון?

יש לא מעט דרכים בהן אפשר לבדוק אם הלקוחות אשר קיבלו מענה דרך מוקד טלפוני מרוצים. סקר שביעות רצון הוא דרך בה נשאלים הלקוחות אודות מידת שביעות רצונם באמצעות טופס שביעות רצון לקוח. לא מדובר בטופס עם מספר שאלות כלליות. מוקד טלפוני אשר מנוהל כהלכה מגדיר לעצמו את הפרמטרים אשר יקבעו אם הלקוח שקיבל מענה דרך המוקד הוא שבע רצון. אחת מהדרכים היא לבדוק האם הלקוח פנה שוב באותו נושא בפרק זמן קצר. ממצא זה יכול להעיד על חוסר שביעות רצון שלא נובע מהיותו של הנציג אדיב או לא, אלא למקרים בהם הלקוח בסופו של דבר אינו מסופק מהשירות אותו קיבל כי לא קיבל מענה על כל השאלות הרלוונטיות ועל כן צריך שוב ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות.

משך השיחה גם קובע

כאשר עורכים סקר שביעות רצון לקוחות באמצעות טופס שביעות רצון לקוח, יש לתת את הדעת גם למשך השיחה אותה ביצע הנציג. מוקד טלפוני נמדד פעמים רבות על מספר השיחות להן הוא נותן מענה במשך היום. ככל שהשיחות בממוצע ארוכות יותר, כך סביר להניח שהלקוחות ימתינו זמן רב על הקו לקבלת שירות מהמוקד הטלפוני. על כן, חשוב להגדיר מהו משך השיחה ה"אידיאלי", ולבחון באמצעות סקר שביעות רצון לקוחות האם השיחה עמדה בגבול הזמן המוגדר ובכל זאת הלקוח לא היה שבע רצון מהשירות אותו קיבל. שיחה ארוכה מדי, יכולה להעיד על כך שיתכן כנראה שנציג השירות לא מוסר את כל המידע בצורה מסודרת אלא גורם ללקוח לשאול עוד ועוד שאלות (ובצדק). יחד עם זאת, הלקוח עשוי לצאת משיחה ארוכה שכזו שבע רצון במיוחד, משום שהוא חש שהוקדשה לו תשומת הלב הראויה ולא מיהרו לנתק עמו את השיחה. ככל שהנושא בו עוסק מוקד השירות הוא יותר מורכב או טכני, קיים סיכוי גדול יותר שהמענה שינתן יהיה ארוך יותר ולכן יש להתייחס גם להיבט הזה כשבוחנים את מידת שביעות הרצון של הלקוחות.

סגור או פתוח?

בעיה נוספת של מוקד טלפוני המעניק שירות לקוחות היא הדרך בה נסגרת פניה. סקר שביעות רצון לקוחות יכול לגלות מקרים בהם הפניה לא נסגרה כראוי (או בכלל). שירות מוצלח הוא כזה שמסייע בפיתרון בעיות. גם אם הלקוח לא קיבל את מלוא המענה בשיחה, על הנציג מוטלת האחריות לסגור את הפניה, לחזור אל הלקוח במידת הצורך ולוודא שהבעיה טופלה.

איזה פרקטים מומלצים?

התקנה של פרקט, בין אם בבית חדש שנבנה או בשיפוץ של בית, היא בהחלט הבחירה הפופולרית כיום. ללא ספק מדובר בבחירה אופנתית אך גם כזו שמוסיפה רבות לעיצוב הבית ולמראה שלו. אם המושגים פרקטים פישבון או פרקטים עץ או אולי פרקט למינציה מבלבל אתכם, בואו נעשה סדר במגוון סוגי הפרקטים הקיימים היום ונבחן איזה פרקטים מומלצים מבין המבחר.

בחירה קלאסית

אם נדמה לכם כי פרקטים פישבון, אחד מסוגי הפרקטים הפופולאריים כיום הוא סוג חדש של חיפוי – אתם לא מדייקים. הדוגמה הייחודית של פרקט פישבון נקראית כך משום שהיא מזכירה מבנה אידרה של דג. זוהי ככל הנראה הדוגמה הראשונה של פרקט, ויש שאומרים שנוצרה בצרפת בסופה של המאה ה-16. עשירים בלבד יכלו להשתמש בדוגמה זו בשל המורכבות של היצירה וההתקנה שלה. מאז ועד ימינו, פרקטים פישבון נותנים תחושה יוקרתית מפרקטים בדוגמאות אחרות. בשונה מצרפת של פעם וההתקנה המורכבת של פרקט מסוג זה, כיום ההתקנה של פרקט בדוגמת פישבון היא פשוטה ומהירה הרבה יותר.
כאשר אנחנו מחפשים ובודקים איזה פרקטים מומלצים להתקנה בבית, גם פרקטים עץ הם אפשרות פופולארית מאוד. פרקט עשוי עץ משלב פרקטיות יחד עם סגנון יוקרתי. המגוון של פרקטים עשויים עץ הוא רחב. אפשר ליצור פרקטים מעץ אגוז, מייפל, דובדבן ועוד.

תחזוקה וטיפול

מתכננים התקנת פרקטים עץ או פרקטים פישבון ואתם מעוניינים לדעת איך לשמור על המראה שלהם לאורך זמן? יש מספר דברים שחשוב לדעת כבר בשלב שבו אתם שואלים את עצמכם איזה פרקטים מומלצים.
טעות נפוצה היא לחשוב שתחזוקה של פרקט היא עניין מורכב. תחזוקה של פרקטים מתבצעת בקלות, אך חייבים לעשות שימוש בחומרי ניקוי אשר מותאמים במיוחד לפרקט.
ראשית, בין אם התקנתם פרקטים פישבון או פרקטים עץ בבית, על מנת לשמור על ניקיונו, חשוב לטאטא אותו באמצעות מטאטא או שואב אבק. בשלב השני, הניקוי של הפרקט צריך להתבצע תוך שימוש במטלית לחה. לא לשכוח שחשוב מאוד לעשות שימוש בחומרי ניקוי ושטיפה אשר מותאמים ספציפית לניקוי פרקטים. ההתאמה של חומרי הניקוי ושיטת הניקיון של הפרקט, תוך הימנעות מניקיון אגרסיבי שלו הם מרכיבים משמעותיים ביותר בשמירה על הפרקט לאורך זמן. במידה ונשפכים מים על הפרקט יש לייבש באופן מיידי את הפרקט כדי למנוע נזק.

איך לבחור?

אם אתם מתחבטים בבחירה של פרקטים, ואין לכם העדפה לסוג מסוים של פרקט (למשל פרקטים פישבון או פרקטים עץ), כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע. המבחר הרחב של סוגי פרקטים עלול לבלבל ומוטב לא להקל ראש בבחירה חשובה כזו. הפרקט ילווה אתכם במשך שנים רבות, וצריך להיות כזה שתוכלו ליהנות מהשימוש בו ומהעיצוב שלו. מומלץ לבדוק גם איזה צבע של פרקט מומלץ לכם להתק

איך לקרוא אנשים לפי שפת גוף

גיוס מועמדים לתפקידים שונים בארגונים יכולה להיות משימה מאוד מאתגרת, במיוחד כאשר מדובר בארגון גדול. ראיון העבודה הוא כבר ממש לא ריאיון העבודה של פעם, בו התבקשתם לציין את התכונה הרעה שלכם (פרפקציוניזם) ואת התכונה הטובה שלכם (גם פרפקציוניזם, כמובן). כיום על תפקידים נחשקים יש הרבה יותר מועמדים אשר מעוניינים לאייש את התפקיד . המגייס צריך לדעת איך לקרוא אנשים לפי שפת הגוף שלהם, והמועמד נדרש לגלות מיומנויות שנלמדות במסגרת קורס עמידה מול קהל או לימודי שפת גוף על מנת להעביר בצורה מדויקת את המסר שלו.

מאיפה מתחילים?

קריאת אנשים בהתאם לשפת הגוף שלהם היא נושא שבעבר היו מייחסים לו חשיבות נמוכה. כיום, מי שמעוניין להתקבל לתפקיד כלשהו, במיוחד אם מדובר בתפקיד מבוקש, כדאי לו לבדוק את האפשרות של לימודי שפת גוף. בלימודים אלה המועמד ידע כיצד להציג את עצמו בצורה טובה, ולהעביר את המסרים אותם הוא מעוניין להעביר. אם התפקיד מצריך אסרטיביות וביטחון עצמי גבוה, שפת גוף אשר משדרת תכונות אלה בהחלט יכולה לסייע למועמד להתקבל לתפקיד. מועמדים רבים בוחרים לקחת קורס עמידה מול קהל, לא משום שהם חוששים מפרזנטציה בעבודה, אלא משום שהם יודעים שלהופעה ולעמידה שלהם במסגרת העבודה יש תפקיד חשוב. עמידה מול קהל לא מיועדת רק עבור שחקנים או אנשי בידור. בעולם בו הזמן שיש לנו להציג את המסר שלנו רק הולך וקטן, עמידה נכונה מול קהל (בין אם מדובר בקבוצת אנשים גדולה או מראיין אחד) היא דבר משמעותי. היציבה שלנו, המבט שלנו והאופן בו אנו מדברים ומבטאים את המילים אומרות עלינו יותר ממה שיגידו עשרות מכתבי המלצה.

לא רק עבור מועמדים לתפקיד

לצד ההתמודדות בראיונות עבודה, לקריאת אנשים לפי שפת גוף יש חשיבות ברמה היומיומית של העבודה. קורס עמידה מול קהל יוכל לתרום רבות למי שנדרש במסגרת עבודתו להציג רעיונות שונים ומעוניין שהמסר שלו יעבור בצורה ברורה. לימודי שפת גוף מאפשרים שימוש נכון יותר בטון הדיבור, מדגישים כיצד יש לעמוד או לשבת כאשר מעוניינים לשכנע או להסביר רעיון. נדמה לנו כי מדובר במשהו מאוד זעיר ולא משמעותי, אך למעשה לתקשורת הבלתי מילולית שלנו יש השפעה רבה, לעתים אף יותר מהתקשורת המילולית שלנו. מי שנדרשים להיות נוכחים בפרזנטציות, גם אם אינם מעבירים אותן, צריכים אף הם לקחת בחשבון את האופן בו הם עומדים מול הקהל: כיצד הם יושבים, באיזו טונציה הם מדברים וכן הלאה.
ניהול אנשים אף הוא מצריך ידע בעמידה מול קהל. סמכות היא כמובן משהו גדול יותר מהאופן בו אדם עומד או מדבר, אך בהחלט יש חשיבות רבה לאלמנטים אלה.
גם מי אשר מתמודד עם פחד קהל, יכול להיתרם הרבה במסגרת קורס עמידה מול קהל, או לימודי שפת גוף באופן מקצועי.

עיצוב מחדש של חדר השינה

החלטתם שהגיע הזמן לשדרוג חדר השינה, אבל אתם לא כל כך יודעים איך להתחיל? חלק בלתי נפרד מתכנון העיצוב בחדר השינה הוא כמובן המחשבה על שינוי ורענון של הריצפה וגם של הצבעים על קירות החדר. כיום, ניתן לחולל שינוי גדול בניראות של חדר השינה באמצעות טפטים לחדר שינה, וזאת מבלי להידרש לשינויי צבע מרחיקי לכת על הקירות. גם חשיבה על פרקט לחדר, כפי שממליצות חברות שונות שמייצרות פרקטים בירושלים או ביתר חלקי הארץ יכול לעשות שינוי מבלי שנצטרך לעבוד כל כך קשה.

הכל מתחיל ברעיון

קיבלתם החלטה לגבי חידוש חדר השינה ועכשיו, עוד לפני שאתם מתלבטים לגבי טפטים לחדר שינה או איפה אפשר לרכוש פרקטים בירושלים, חשוב לקחת רגע ולעצור. לפני שמתחילים לשפץ, כדאי לחשוב על הקונספט הכללי של החדר והאם יש בו משהו שנרצה לשנות. חישבו ובידקו האם אתם מעוניינים בעיצוב אשר עולה בקנה אחד עם יתר חלקיו של הבית? או שאתם מעוניינים במשהו קצת שונה עבור חדר השינה. במידה והחלטתם על עיצוב שונה מיתר חלקי הבית, כדאי לקחת בחשבון האם השוני הוא צורם בעין או כזה שמשתלב הרמונית עם יתר החדרים. כעת, חישבו מה הסגנון שישלוט בחדר לאחר העיצוב. במידה ואתם רוצים עיצוב סולידי ונקי, כדאי לבחור טפטים לחדר שינה שיהיו רגועים ועם צבעוניות שקטה, בלי הרבה הדפסים. כמו כן, ניתן להחליט על התקנה של טפטים רק על קיר אחד במקום על כל החדר, בהתאם לצבעים השולטים בחדר וכמובן בטפט בו אתם מעוניינים.

לא להתפשר על איכות

כאשר משפצים ומחדשים את חדר השינה אם באמצעות טפטים לחדר שינה או התקנה של פרקטים בירושלים, תל אביב או כל מקום אחר בארץ – מומלץ שלא להתפשר על האיכות. חשוב מאוד למצוא את האיזון הנכון בין הקפדה על חומרים איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך זמן לבין הצורך לעבוד בתקציב אותו הגדרתם. מסיבה זו יש הכרח לעבוד עם תקציב מוגדר ולהשאיר מקום גם להפתעות שיכולות לצוץ לאורך התהליך. הטפטים לחדר השינה צריכים להחזיק מעמד וממש לא כדאי שהם יתקלפו, זה תלוי לא מעט באיכותו של הטפט אך גם באופן בו התקנתם אותו. בדומה לפרקטים, גם התקנה של פרקט צריכה להיעשות על ידי איש מקצוע בתחום כדי להימנע מטעויות שונות ובזבוז כסף וזמן.

טיפול נכון

לאחר שהותקן הפרקט או אותם טפטים לחדר שינה, מומלץ לבקש הנחיות לטיפול שגרתי בפרקט ובטפטים. בידקו עם איש המקצוע שהתקין לכם את הטפטים ואת הפרקטים מה צריכה להיות שגרת הטיפול, וזאת בכדי להמנע מפגיעה בהם בשל שימוש לא נכון. חלק מהותי משמירה על תוצאות העיצוב או השיפוץ החדש טמון באופן בו אתם מנקים את הטפטים או שוטפים את הפרקט שהותקן. אל תזלזלו בכך והימנעו מחומרים אשר עלולים להזיק לטפט או לפרקט שהותקן בחדר השינה.

לתת לגוף שלכם לדבר

אימרה ידועה היא ש"אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני". מומחים רבים לשפת גוף אוהבים לעשות שימוש במשפט זה, ובצדק. נסו להיזכר באנשים מרשימים במיוחד שפגשתם במהלך חייכם ועכשיו חישבו על הצורה שבה הם דיברו, התנועעו והתנהגו. אין ספק, שפת הגוף שלנו משחקת תפקיד חשוב ברושם שאנחנו רוצים להשאיר על הסביבה. כל מומחה לשפת גוף יעיד שבהחלט ניתן לרכוש כלים כדי לשפר את שפת הגוף במסגרת הרצאה על שפת גוף, סדנה או קורס מתמשך.

מה אומרות הידיים?

עולם ניתוח שפת גוף הוא מורכב. מומחה לשפת גוף יכול לנתח את תנועות הידיים שלכם ולהגדיר האם אתם טיפוסים נלהבים, ביישנים או בעלי נטיה לדרמטיות. ניתן גם לומר בוודאות שהקול שאנו מפיקים הוא חלק מהותי מהמכלול שהוא שפת הגוף שלנו. קול רועד וחלש יעיד בדרך כלל על אדם נחבא אל הכלים או חסר ביטחון, בעלי קול עוצמתי וחזק לא תמיד ישרו אווירה של ביטחון אלא אולי של רצון לבלוט ולהרשים. התשובות לא נמצאות תמיד רק אצל מומחה לשפת גוף שמעביר הרצאה על שפת גוף. גם אתם יכולים לרכוש כלים לניתוח שפת גוף ולשיפור שפת הגוף שלכם.

הרצאות במסגרות שונות

במקומות עבודה רבים עולה הצורך במודעות לשפת הגוף. אלה יכולים להיות מקומות שעוסקים בתחומים מגוונים, בין אם בתחום המכירות, שירות הלקוחות או העברת הדרכות. למעשה, בכל מקום בו יש לנו נגיעה ואינטראקציה עם אדם אחר, שפת הגוף שלנו משחקת תפקיד חשוב, ולכן הרצאה על שפת גוף שמועברת על ידי מומחה לשפת גוף היא בהחלט דבר הכרחי כשרוצים לחדד ולשפר את דרכי הביטוי והאינטראקציה של העובדים.
במסגרת הרצאה על שפת גוף, ניתן להדגים ולדון על מספר היבטים: זיהוי מצבים של אמירת שקר, זיהוי חיבה אצל הצד השני ומודעות של הפרט לשפת הגוף ולמסרים שהוא עצמו משדר.

בחירת המרצה המתאים

החלטתם להביא אל הארגון שלכם מרצה לשפת גוף? אין ספק שחשוב שמי שמעביר הרצאה על שפת גוף יהיה איש או אשת מקצוע מומחים ומנוסים בתחומם. יש לא מעט אנשים שאמנם קוראים לעצמם מומחים בניתוח שפת גוף, אך אין להם את הכלים או הניסיון המקצועי אשר מאפשר ניתוח מעמיק ורציני של שפת הגוף. כדי לבחור מבין מגוון מרצים שעוסקים בתחום, הדבר החשוב ביותר הוא לקבל המלצה. רצוי שההמלצה תגיע מגורם אמין, או שתצפו בהרצאה שאותו מרצה העביר. ניתן להגיע פיזית להרצאה או לצפות בסרטוני וידיאו של המרצה וכך להתרשם מהצורה בה הוא מעביר אותה.
הרצאה על שפת גוף בארגון צריכה להיות כמה שפחות כללית, ולתת מגוון כלים שבאמת רלוונטיים לתחום העיסוק של האנשים בארגון. ללא מיקוד כזה, ההרצאה יכולה להיות מעניינת אך פחות רלוונטית וכך פחות אפקטיבית עבור העובדים.

דרכים אפקטיביות לפרסום

זה יכול להיות בית העסק שלכם, או מיזם שאתם רוצים לקדם או (כמו שקורה לא מעט בשנה האחרונה במדינה) התמודדות בבחירות של מועמד בו אתם תומכים. לא משנה מה תהייה הסיבה, סביר להניח שיש לכם צורך לבצע הדפסה על שמשונית. שמשונית היא אותו בד רחב יריעה ועמיד בפני מזג האוויר שמאפשר לכם לייצר בולטות. עוד דרך יעילה ביותר לפרסום הוא כמובן רול אפ שמאפשר ניידות, בשונה מהשמשונית.

לפרסם בכל מזג אוויר

כאמור, הדפסה על שמשונית היא דרך יעילה ופשוטה מאין כמותה לפרסם בצורה בולטת. זה יכול להיות עבור קידום של אירוע מסוים, התמודדות בבחירות או פרסומת לעסק שלכם. יריעת הבד ממנה עשויה השמשונית, בשונה מהשימוש בפרסום באמצעות רול אפ, היא חזקה ועמידה לתנאי מזג אוויר שונים – וכאן היתרון המהותי שלה. רגע לפני שאתם ניגשים להדפיס על שמשונית, יש מספר דברים שעליכם לקחת בחשבון. הדבר הראשון הוא בחירת סוג הבד המתאים. שימו לב כי סוגי בד שונים מתאימים לסוגים שונים של הדפסה. לרוב, הבדים מהם עשויה השמשונית יהיו עשויים מחומר פלסטי גמיש יחסית, שמאפשר הגנה ממים והוא בעל עמידות ארוכת טווח. היבט נוסף של הדפסה על שמשונית הוא סוג הדפוס בו תעשו שימוש. על פי רוב תבוצע הדפסה צבעונית שמאפשרת גם הוספה של גרפיקות שונות כמו למשל לוגו של העסק. שימו לב שאתם בוחרים באיש מקצוע שידע לספק לכם הדפסה איכותית כדי שהשמשונית תהייה בולטת ככל האפשר.

קידום מכירות מוצלח

למרות שביצוע הדפסה על שמשונית נחשב לאמצעי קידום מכירות ופרסום אפקטיבי ביותר, גם פרסום באמצעות רול אפ יכול להשיג אפקט משמעותי. רול אפ, בשונה משמשונית, הוא מתקן שניתן לקחת אותו ממקום למקום, להתקין ולפרק אותו בצורה פשוטה. המתקן של הרולאפ הוא קל לשינוע ולאריזה ומאפשר קיפול לתיק ייעודי. כאשר רוצים לפתוח אותו, ניתן לעשות זאת בקלות ובפשטות. הדפסה על רול אפ, כמו הדפסה על שמשונית, יכולה להיעשות על גבי גדלים שונים של רול אפ. כאשר נרצה להשתמש ברול אפ, חשוב שהוא יהיה איכותי וכמובן מרשים. הוא ישמש אותנו לפרסום מוצר או עסק כלשהו ויאפשר ליצור חשיפה ללקוחות פוטנציאלים. רול אפ יכול להיות מוצב בכניסה לבית העסק, בכנסים או תערוכות או ביריד אשר מיועד לקהל מסוים.

במה נכון לבחור?

במידה ואתם מתלבטים בין הדפסה על שמשונית לבין רול אפ, כדאי לבדוק קודם כל מה הצורך שלכם. בידקו האם אתם צריכים שלט שיהיה נייד ותוכלו לשאת אותו ממקום למקום? או שיש לכם צורך בשלט גדול ובולט באזור ספציפי, ללא כל כוונה להזיז אותו? חשוב לוודא שההדפסה שאתם בוחרים עבור הרול אפ או השמשונית שלכם תהייה איכותית – ועל כך כדאי שלא להתפשר. וודאו שהחומר עליו אתם מדפיסים איכותי ועמיד דיו.