לתת לגוף שלכם לדבר

אימרה ידועה היא ש"אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני". מומחים רבים לשפת גוף אוהבים לעשות שימוש במשפט זה, ובצדק. נסו להיזכר באנשים מרשימים במיוחד שפגשתם במהלך חייכם ועכשיו חישבו על הצורה שבה הם דיברו, התנועעו והתנהגו. אין ספק, שפת הגוף שלנו משחקת תפקיד חשוב ברושם שאנחנו רוצים להשאיר על הסביבה. כל מומחה לשפת גוף יעיד שבהחלט ניתן לרכוש כלים כדי לשפר את שפת הגוף במסגרת הרצאה על שפת גוף, סדנה או קורס מתמשך.

מה אומרות הידיים?

עולם ניתוח שפת גוף הוא מורכב. מומחה לשפת גוף יכול לנתח את תנועות הידיים שלכם ולהגדיר האם אתם טיפוסים נלהבים, ביישנים או בעלי נטיה לדרמטיות. ניתן גם לומר בוודאות שהקול שאנו מפיקים הוא חלק מהותי מהמכלול שהוא שפת הגוף שלנו. קול רועד וחלש יעיד בדרך כלל על אדם נחבא אל הכלים או חסר ביטחון, בעלי קול עוצמתי וחזק לא תמיד ישרו אווירה של ביטחון אלא אולי של רצון לבלוט ולהרשים. התשובות לא נמצאות תמיד רק אצל מומחה לשפת גוף שמעביר הרצאה על שפת גוף. גם אתם יכולים לרכוש כלים לניתוח שפת גוף ולשיפור שפת הגוף שלכם.

הרצאות במסגרות שונות

במקומות עבודה רבים עולה הצורך במודעות לשפת הגוף. אלה יכולים להיות מקומות שעוסקים בתחומים מגוונים, בין אם בתחום המכירות, שירות הלקוחות או העברת הדרכות. למעשה, בכל מקום בו יש לנו נגיעה ואינטראקציה עם אדם אחר, שפת הגוף שלנו משחקת תפקיד חשוב, ולכן הרצאה על שפת גוף שמועברת על ידי מומחה לשפת גוף היא בהחלט דבר הכרחי כשרוצים לחדד ולשפר את דרכי הביטוי והאינטראקציה של העובדים.
במסגרת הרצאה על שפת גוף, ניתן להדגים ולדון על מספר היבטים: זיהוי מצבים של אמירת שקר, זיהוי חיבה אצל הצד השני ומודעות של הפרט לשפת הגוף ולמסרים שהוא עצמו משדר.

בחירת המרצה המתאים

החלטתם להביא אל הארגון שלכם מרצה לשפת גוף? אין ספק שחשוב שמי שמעביר הרצאה על שפת גוף יהיה איש או אשת מקצוע מומחים ומנוסים בתחומם. יש לא מעט אנשים שאמנם קוראים לעצמם מומחים בניתוח שפת גוף, אך אין להם את הכלים או הניסיון המקצועי אשר מאפשר ניתוח מעמיק ורציני של שפת הגוף. כדי לבחור מבין מגוון מרצים שעוסקים בתחום, הדבר החשוב ביותר הוא לקבל המלצה. רצוי שההמלצה תגיע מגורם אמין, או שתצפו בהרצאה שאותו מרצה העביר. ניתן להגיע פיזית להרצאה או לצפות בסרטוני וידיאו של המרצה וכך להתרשם מהצורה בה הוא מעביר אותה.
הרצאה על שפת גוף בארגון צריכה להיות כמה שפחות כללית, ולתת מגוון כלים שבאמת רלוונטיים לתחום העיסוק של האנשים בארגון. ללא מיקוד כזה, ההרצאה יכולה להיות מעניינת אך פחות רלוונטית וכך פחות אפקטיבית עבור העובדים.

דרכים אפקטיביות לפרסום

זה יכול להיות בית העסק שלכם, או מיזם שאתם רוצים לקדם או (כמו שקורה לא מעט בשנה האחרונה במדינה) התמודדות בבחירות של מועמד בו אתם תומכים. לא משנה מה תהייה הסיבה, סביר להניח שיש לכם צורך לבצע הדפסה על שמשונית. שמשונית היא אותו בד רחב יריעה ועמיד בפני מזג האוויר שמאפשר לכם לייצר בולטות. עוד דרך יעילה ביותר לפרסום הוא כמובן רול אפ שמאפשר ניידות, בשונה מהשמשונית.

לפרסם בכל מזג אוויר

כאמור, הדפסה על שמשונית היא דרך יעילה ופשוטה מאין כמותה לפרסם בצורה בולטת. זה יכול להיות עבור קידום של אירוע מסוים, התמודדות בבחירות או פרסומת לעסק שלכם. יריעת הבד ממנה עשויה השמשונית, בשונה מהשימוש בפרסום באמצעות רול אפ, היא חזקה ועמידה לתנאי מזג אוויר שונים – וכאן היתרון המהותי שלה. רגע לפני שאתם ניגשים להדפיס על שמשונית, יש מספר דברים שעליכם לקחת בחשבון. הדבר הראשון הוא בחירת סוג הבד המתאים. שימו לב כי סוגי בד שונים מתאימים לסוגים שונים של הדפסה. לרוב, הבדים מהם עשויה השמשונית יהיו עשויים מחומר פלסטי גמיש יחסית, שמאפשר הגנה ממים והוא בעל עמידות ארוכת טווח. היבט נוסף של הדפסה על שמשונית הוא סוג הדפוס בו תעשו שימוש. על פי רוב תבוצע הדפסה צבעונית שמאפשרת גם הוספה של גרפיקות שונות כמו למשל לוגו של העסק. שימו לב שאתם בוחרים באיש מקצוע שידע לספק לכם הדפסה איכותית כדי שהשמשונית תהייה בולטת ככל האפשר.

קידום מכירות מוצלח

למרות שביצוע הדפסה על שמשונית נחשב לאמצעי קידום מכירות ופרסום אפקטיבי ביותר, גם פרסום באמצעות רול אפ יכול להשיג אפקט משמעותי. רול אפ, בשונה משמשונית, הוא מתקן שניתן לקחת אותו ממקום למקום, להתקין ולפרק אותו בצורה פשוטה. המתקן של הרולאפ הוא קל לשינוע ולאריזה ומאפשר קיפול לתיק ייעודי. כאשר רוצים לפתוח אותו, ניתן לעשות זאת בקלות ובפשטות. הדפסה על רול אפ, כמו הדפסה על שמשונית, יכולה להיעשות על גבי גדלים שונים של רול אפ. כאשר נרצה להשתמש ברול אפ, חשוב שהוא יהיה איכותי וכמובן מרשים. הוא ישמש אותנו לפרסום מוצר או עסק כלשהו ויאפשר ליצור חשיפה ללקוחות פוטנציאלים. רול אפ יכול להיות מוצב בכניסה לבית העסק, בכנסים או תערוכות או ביריד אשר מיועד לקהל מסוים.

במה נכון לבחור?

במידה ואתם מתלבטים בין הדפסה על שמשונית לבין רול אפ, כדאי לבדוק קודם כל מה הצורך שלכם. בידקו האם אתם צריכים שלט שיהיה נייד ותוכלו לשאת אותו ממקום למקום? או שיש לכם צורך בשלט גדול ובולט באזור ספציפי, ללא כל כוונה להזיז אותו? חשוב לוודא שההדפסה שאתם בוחרים עבור הרול אפ או השמשונית שלכם תהייה איכותית – ועל כך כדאי שלא להתפשר. וודאו שהחומר עליו אתם מדפיסים איכותי ועמיד דיו.

איך משתמשים ביעילות בבינה עסקית?

ארגונים גדולים ומתקדמים כבר מבינים את זה: כדי להתקדם ולהצליח בעולם החדש, יש חשיבות לשימור ידע.
חברות כמו greenhouse עוסקות בדיוק בכך. החברה מתמחה בתחום של בינה עסקית, ומפתחת כלים שונים לחברות גדולות וקטנות שרוצות להשתמש בידע העובר בתוך הארגון, למשל מערכת qlikview. הידע הזה יכול להיות מתורגם לתובנות עסקיות חשובות.

להפיק תובנות משמעותיות

הידע שנמצא בתוך ארגונים הוא בעל ערך לארגון, ולמרות זאת לא תמיד הוא מתורגם לשיפור היכולות העסקיות של החברה. לא די בריכוז הנתונים במערכות הארגוניות, הפקת תובנות מתוך מערכות אלה היא היעד אליו יש לשאוף. חברת  greenhouse היא חברה אשר מתמחה בבינה מלאכותית בתוך ארגונים (BI) היא מאפיינת, מטמיעה וגם מיישמת את הפתרונות האלה. החברה אחראית למערכת בינה עסקית מהמתקדמות בעולם, qlikview. המערכת היא יעילה ביותר ומבוקשת בקרב ארגונים וחברות, בזכות מספר יתרונות. ראשית, היא מאפשרת לעבודה בשלבים ויישום מדורג: ניתן להתחיל "בקטן" בפיילוט, ואז להרחיב בצורה מדורגת את היישום שלה בארגון. הדבר מאפשר צמצום משמעותי בהוצאות וגם הקטנת סיכונים אפשריים.
היתרון השני של qlikview הוא המהירות. ניתן לקבל פתרונות מהירים באמצעותה. כמו כן, המערכת שפותחה על ידי  greenhouse, מאפשרת לערוך התאמות לארגונים ממגוון סוגים. ניתן לספק מענה באמצעות המערכת לחברות קטנות וגם לחברות גלובאליות בתחומי עיסוק שונים ובמגזרים שונים.

בזכות מגוון יתרונות

יתרונות נוספים של הטמעת מערכת qlikview בארגון קשורים להיבט הפיננסי. עלויות התפעול והתחזוקה של המערכת הן משתלמות ויש בהן אפשרות לבצע התאמה לצרכים של כל ארגון בכל שלב. חוויית המשתמש של המערכת אותה יצרה greenhouse היא פשוטה ונוחה לתפעול. ניתן בקלות לשאול שאלות ולקבל עליהן תשובות, וליצור מסכים שונים המותאמים אישית.
בעולם דינמי יש חשיבות גם לאפשרות לניידות, ולכן ניתן לעבוד מהמערכת גם בצורה ניידת באמצעות טאבלטים ואמצעים ניידים אחרים. תוכלו לשתף את העמיתים לעבודה בזמן אמת במסכים השונים וגם לעשות זאת עם שותפים עסקיים שלהם אין את המערכת. יתרונות אלה ועוד רבים אחרים, הם הבסיס להפקת תובנות עסקיות בצורה יעילה ומוצלחת.

הטמעה בארגון

מגוון הפתרונות שמציעה greenhouse הופכים את המידע שקיים בתוך הארגון ומרוכז במערכות הארגון השונות, לידע משמעותי. qlikview מאפשרת לרכז את כל הנתונים במקום אחד, מבלי להזדקק למספר מערכות מידע ארגוניות. מתוך המידע שנאגר במערכת, יש אפשרות להחליט בתוך פרק זמן קצר החלטות ארגוניות בעלות השפעה עסקית גדולה. העובדה כי המערכת היא דינמית ויכולה להיות מותאמת באופן אישי לכל ארגון בכל היקף ותחום, הופכת את qlikview למוצר הכרחי עבור חברות. כמו כן, חשוב לזכור כי גם אחרי ההטמעה של המערכת בתוך הארגון,  קיימת האפשרות לקבלת תמיכה. צוותי הניהול בארגון ממשיכים להיות מלווים על ידי החברה כדי לסייע להם בפתרון בעיות ובהתאמות שונות.  

חישוב שעות עבודה בקלות

שמירה על יעילות, צמצום הפסדים כספיים ודיוק מירבי, אלה רק קצת מהיתרונות של אפליקציה שעות עבודה. דיווח הנוכחות בכל סוג של עבודה רק הולך ומשתכלל. חלק גדול מהעובדים כיום כבר אינם נדרשים להעברת הכרטיס בצורה הפיזית. במקום לשאת את הכרטיס ולעתים לאבד אותו, במקום לדווח נוכחות בצורה ידנית, האפליקציה מאפשרת לנו להשתחרר מכל אלו – כדי לעבוד ביעילות.

חישוב מדויק של שעות עבודה

הכל מתחיל ונגמר בחישוב שעות העבודה לעובדים. כאשר מדובר בחברה עם כמה עובדים בודדים, העניין יותר פשוט. אך מה קורה בחברה עם עשרות ומאות עובדים? כאן הרישום נעשה יותר מורכב. רישום שעות עבודה שאינו מדויק, גורם לבזבוז זמן לארגון ולחוסר ניצול יעיל של המשאבים. ככל שהרישום והמעקב יהיו יותר פשוטים, כך העובדים והצוות שאחראי על ביצוע המשכורות יוכל לדייק ככל האפשר.
חישוב השעות משמעותי ללמידה והסקת מסקנות ארגונית. באמצעות אפליקציה שעות עבודה או רישום מסוג אחר, ניתן לקבל תמונה מדויקת של משך העבודה על פרויקט מסוים או לגלות בעיות ארגוניות שונות. למשל, צוות עובדים שעובד מעל מכסת השעות שנקבעה. המידע הנאגר במערכת כזו הוא יקר ערך לארגון.

לדווח מהסמארטפון

דיווח נוכחות באמצעות אפליקציה שעות עבודה מתאפשר מכל סוגי הטלפונים החכמים, והוא אינו מוגבל לגרסה מסוימת של מערכת הפעלה. על ידי שימוש באפליקציה, העובד יכול לדווח על כניסה לעבודה ויציאה ממנה, וכמו כן גם לדווח על ימי מחלה או חופשה. חלק חשוב מדיווח בדרך הזו, הוא עדכון המיקום. נתוני הדיווח של העובד מתקבלים מנתוני המיקום של הסלולארי.

היות ואנחנו "מחוברים" לסמארטפון שלנו ברוב שעות היממה, האפשרות לדווח ישירות מהנייד עושה את כל התהליך מאוד פשוט. המידע שמוזן בתוך האפליקציה מאפשר מעקב יעיל ומדויק יותר אחרי שעות עבודה, וניתן לבדוק את הנתונים בכל עת, ממש בזמן אמת. יתרון נוסף וחשוב הוא שהורדת אפליקציה שעות עבודה, אינה כרוכה בתשלום לעובד. ההורדה פשוטה וכמו כן גם יכולת הדיווח מכל מקום ובכל זמן.

עבור מי זה מתאים?

נשאלת השאלה, עבור איזה סוג של ארגונים אפליקציה שעות עבודה מתאימה? היות ומדובר באפליקציה המופעלת ישירות מהסמארטפון, היא תהייה שימושית ביותר למי שעובד לא ממשרד פיזי. הכוונה היא לאנשים שעובדים בתור סוכני שטח, טכנאים ואנשי מכירות, עובדי ניקיון, אבטחה וגם נהגים. עובדים אלה לא נמצאים במקום אחד לאורך כל שעות העבודה, והדיווח באמצעות האפליקציה מאפשר להם לדווח גם אם הם לא במשרד.

אך אפליקציה שעות עבודה אינה מוגבלת רק לסוג זה של מקצועות. גם בתחומים נוספים היא אפקטיבית ומסייעת לדווח בקלות. קבלנים למשל, יוכלו לעשות שימוש באפליקציה וכך גם עובדים בגני ילדים, עמותות, חברות קייטרינג, עובדים בסניפים מרוחקים וכן הלאה. מקומות עבודה בהם לא קיימת תשתית אינטרנט או מחשבים יכולים אף הם להיעזר באפליקציה כדי לדווח על נוכחות העובדים.

ניהול שכר נכון לעובדי קבלן

ניהול כוח אדם בכל סוג של מקום עבודה, מצריך ניסיון, מקצועיות וגם ידע מקיף בנושא דיני העבודה. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהיבט של חשבות שכר בארגון. בתעשיות כמו שמירה, ניקיון או הסעדה, נחקקו חוקים ותקנות שונות אשר מסדירות את הנושא, וכיום על מנת להימנע מתביעות ומקנסות כספיים וגם מתוך רצון אמיתי לשמור על תנאי ההעסקה של העובדים, נכנס לתמונה בודק שכר מוסמך, אשר אמון בדיוק על התחום הזה.

התמודדות נכונה עם אכיפת דיני עבודה

התחום של חשבות שכר בארגון, מצריך ידע רב. תחום זה הפך להיות סבוך ומורכב יותר מבעבר, ויש לו השלכות חשובות על הניהול הפיננסי של הארגון כולו. תהליך הניהול של חישוב והפקת המשכורות צריך להיות לא רק מדויק אלא כזה אשר עומד בתנאי החוק. לתחום של חשבות שכר נכנס בשנים האחרונות גם התפקיד של בודק שכר מוסמך, שמטרתו לסייע לארגון לוודא כי דרישות החוק מבוצעות כנדרש והזכויות של עובדי הקבלן ממומשות במלואן.
תחומי האחריות של חשב השכר הם רבים. בין היתר, עליו לדאוג להיבט של משכורות לעובדים: ניהול וביצוע של נושא המשכורות. בנוסף עליו לטפל בצורה שוטפת בכל ההפרשות הסוציאליות של העובד, להתנהל מול המוסד לביטוח לאומי בנושא השכר לעובד, הפקת דו"חות פנימיים לניהול הפיננסי של הארגון ולרשויות המס, ניהול ימי החופש לעובד וימי המחלה וכן הלאה. הדבר הופך ליותר מורכב כאשר מדובר בניהול של חשבות שכר בארגון גדול, שבו יש מספר רב של עובדים.

יישום של תקנות חדשות

החל משנת 2012 נכנס לתוקף ומיושם חוק שמטרתו הגברת האכיפה של זכויות העובדים במקום העבודה שלהם. על פי החוק, גם מי שמזמין שירותי כוח אדם מקבלן יהיה האחראי הישיר לשמירה ולאכיפת זכויות עובדי הקבלן, וזאת גם במקרה בו מזמין השירות הוא לא מעסיקו הישיר של עובד הקבלן. החוק קובע כי אחריות זו תחול בתחומי הניקיון, האבטחה וההסעדה. על פי החוק, וכאן הנגיעה לעיסוק של האחראי על חשבות שכר בארגון, מעסיק שיפר את זכויות העובד, ניתן יהיה להטיל עליו קנסות כספיים אשר יכולים להגיע גם לסכומים של 35,000 ש"ח. כדי לעמוד בכך, ועל מנת שלא להגיע למצבים של סנקציות כספיות, ארגונים רבים עושים שימוש בשירות של בודק שכר מוסמך.
במסגרת תפקידו, בודק שכר מוסמך מבצע ביקורות בארגון, אשר בהן הוא בודק את צווי ההרחבה או הסכמי העבודה שחלים על מזמין השירות או על המעסיק. בודק השכר בוחן ואוסף חומרים שונים של הארגון כמו מצבת כח האדם, תשאול של צוות העובדים ובדיקת תלושי שכר ודוחות נוכחות של העובדים.

חישוב שכר מדויק

לאחר שאותו בודק שכר מוסמך בחן את כל ההיבטים השונים בנושא חשבות שכר בארגון, הוא מפיק דוח מפורט. במסגרת הדוח יוצגו ההפרות השונות הקיימות, ואילו פעולות נדרשות לביצוע על מנת להביא לתיקון ההפרה. בודק שכר מוסמך יציג גם המלצות בהתאם לביקורת אותה ביצע בארגון. המלצות אלה, אשר מגיעות מגורם חיצוני, מאפשרות זיהוי של כשלים בחישוב השכר לעובד, ותיקון שלהם. כל זאת מבלי להגיע למצב בו נגרם עוול לעובד הקבלן או שהארגון מבצע הפרות של החוק מבלי להיות מודע לכך.

לשדרג את דיווחי הנוכחות

מעסיקים ומנהלי משאבי אנוש נדרשים לא פעם לחשוב איך ניתן לשדרג ולשפר את הדיווח באמצעות מערכת נוכחות לעובד. מי שעובד בשיטות המסורתיות והפחות מתקדמות: החתמת כרטיס, דיווח ידני וכן הלאה, חושב לא פעם על עבודה עם אפליקציה לשעות עבודה ועם מערכות קצת יותר חכמות.
הבחירה בדיווח נוכחות באופן כזה או אחר צריכה להתבסס על אופי העבודה בחברה, על מספרם של העובדים בחברה וכמובן על היכולת של העובדים לאמץ את הטכנולוגיה החדשה.

דיווח נוכחות עם אפליקציה

מעבר אל מערכת נוכחות מתקדמת, מצריך חשיבה בראש ובראשונה על הצורך ברישום הנוכחות. ראשית יש לחשוב כמה עובדים נמצאים בחברה. אם מדובר על עובד אחד, יתכן ושימוש בדיווח באמצעות אפליקציה לשעות  עבודה אולי לא יהיה אפקטיבי. גם חברה אשר מעסיקה כמה עובדים, או מספר לא רב של עובדים יכולה ליהנות מהשימוש בדיווח נוכחות מתקדם. במידה ומדובר בחברה שיש בה מספר רב במיוחד של עובדים, כדאי לבחור מתוך המערכות הקיימות מערכת נוכחות שתוכל לענות על הצורך בדיווח בהיקף כזה. כזו שתיתן את המענה הטוב ביותר כאשר כמות גדולה של עובדים עושה בה שימוש בו זמנית.

איפה עובדים העובדים?

היבט נוסף וחשוב כאשר בוחרים מערכת נוכחות כזו או אחרת הוא המיקום בו מצויים העובדים. כך למשל, חברה אשר מעסיקה עובדים שעובדים מכמה מקומות שונים, או נמצאים מחוץ למשרד באופן קבוע כמו טכנאים או אנשי מכירות – צריכה לחשוב איזו מערכת דרושה לה. במקרה כזה, עבודה עם אפליקציה לשעות עבודה יכולה להתגלות כיעילה במיוחד. העובד אינו צריך להימצא פיזית במקום העבודה כאשר הוא מדווח על הנוכחות שלו והדבר מאפשר גמישות וגם דיוק מירבי בדיווח. השימוש באפליקציה לדיווח  נוכחות הוא נוח ופשוט, ומאפשר לעובד לדווח בקלות. באפליקציות אלו המעסיק או מחלקת משאבי אנוש יכולים לצפות בנתוני הנוכחות בכל רגע נתון ולקבל תמונת מצב טובה יותר.

למה צריך את זה?

מנהלי משאבי אנוש ומנהלים של ארגונים וחברות, עשויים לשאול: מדוע יש צורך בדיווח באמצעות אפליקציה לשעות עבודה או בכל מערכת נוכחות מתקדמת אחרת? התשובה היא פשוטה. שיטות מסורתיות ומיושנות לדיווח נוכחות כוללות לא מעט חסרונות. בראש ובראשונה הן אינן נותנות מענה לסגנון העבודה בעולם המודרני. עולם בו העובדים עובדים בהיקף גדול גם מהבית, או נמצאים במקומות שונים בעולם ועובדים משם. במצבים אלה יש קושי בדיווח וברישום מדויק, מה שמוסיף יותר ויותר קשיים עבור מי שמנהל ואחראי על אותה מערכת נוכחות ארגונית.
הדיווח באמצעות אפליקציה לשעות עבודה מסוגים שונים, מאפשר למנהלים לקבל תמונת מצב מדויקת. להבין במדויק את דפוסי העבודה של העובד, לבחון כמה ימי חופש נותרו לו למשל או לראות כמה אנשים עובדים כעת מכל מקום בארגון. נתונים אלה, יחד עם נתונים נוספים שיכולים להתקבל ממערכות אלו, מאפשרים לנתח בצורה יותר חכמה את דפוסי העבודה בארגון, ובכך לייעל ולשפר את שגרת העבודה.

אמצעים יעילים להרחקת יונים

זה ממש לא סוד שיונים יכולות להוות מטרד אמיתי. הן לא ממהרות לעזוב, מפיצות פרעושים וכינים ועלולות גם להפיץ בקרב קשישים וילדים מחלות חריפות. זאת מעבר ללכלוך ולרעש אשר מגיעים איתן. רבים מחפשים מוצרים להרחקת יונים שיהיו יעילים לאורך זמן. בין הפתרונות הקיימים נמצאים גם דוקרנים ליונים ונשאלת השאלה האם מדובר בפתרון יעיל באמת לאורך זמן או שהיונים צפויות לחזור במהרה לאחר התקנה של הדוקרנים.

הרחקה של יונים לצמיתות

מי שסובל לאורך תקופה ממושכת מיונים ומעוניין להרחיק אותן, מעוניין לעשות זאת לצמיתות. קיימים מוצרים להרחקת יונים וכמו כן שיטות שונות להרחקתן אך לא כולם יעילים. רבים בוחרים בהתקנה של דוקרנים ליונים מתוך מחשבה שהבעיה תמוגר כך לחלוטין, אך מגלים בסופו של דבר כי לא מדובר בשיטה יעילה דיה. הדוקרנים נגד יונים עשויים מבנה קטן מסיכות, המותקן על אדן החלון וזאת כדי שהיונה לא תתיישב עליו. יונה שתנסה להתיישב על אדן החלון ובו דוקרנים נגד יונים, תחווה כאב פיזי כתוצאה מהדקירה ותתרחק במהרה מהמקום.

יש סוגים שונים של דוקרנים ליונים. חלקם עשויים מתכת או פלסטיק, צבעוניים וגם מעוצבים. המומחים בתחום סבורים שהעיצוב אינו משנה כלל, והתקנה של דוקרנים כנגד יונים איננה אפקטיבית דיה.

חסרונות שיטת הדוקרנים

אם חיפשתם מוצרים להרחקת יונים ובחרתם באפשרות של התקנת דוקרנים ליונים, סביר להניח כי תגלו שהשיטה הזו לא מספיק יעילה. עם הזמן היונים מתרגלות לקיומם של הדוקרנים ומוצאות את הדרך לשבת עליהם גם עם אי הנוחות אשר מתלווה לכך. ישנם סוגים שונים של דוקרנים ליונים, והם נבדלים זה מזה במראה שלהם וברמת העמידות שלהם מול פגעי מזג האוויר. דוקרנים שונים יכולים לכער את מראהו החיצוני של הבית ובשילוב עם חוסר היעילות של שיטה זו להרחקת יונים לצמיתות, הם פשוט מתגלים כמיותרים. מלבד דוקרנים להרחקת יונים, נמצאים עוד מוצרים להרחקת יונים כמו מכשירים המשחררים זרם חשמלי בעוצמה נמוכה ומשתנה. מכשיר מסוג זה ניתן להתקנה באופן פשוט ומאפשר הרחקה של היונים לצמיתות. היונים לא חוזרות לקנן מעל אדן החלון משום שהן לא מתרגלות לזרמים החשמליים המשתנים ומעדיפות למצוא מקום אחר לקנן בו. יתרון נוסף של מערכות מסוג זה הוא ההתאמה לתנאי מזג האוויר השונים. אלמנט חשוב באקלים הישראלי. כמו כן, פתרון זה בשונה מהתקנה של דוקרנים ליונים אינו פוגם במראה האסתטי של הבית.

בחירת השיטה המתאימה

כאשר יש מגוון יחסית רחב של מוצרים להרחקת יונים, אנו מעונינים לוודא כי בחרנו באפשרות הטובה ביותר הקיימת. במחשבה על הרחקת יונים לצמיתות כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום אשר מתמחים בהרחקה של יונים. הם יוכלו להצביע עבורכם על החסרונות של כל שיטה, כמו גם על היתרונות של השיטות השונות. לאחר ייעוץ שכזה תוכלו להתאים את הפתרון הטוב ביותר עבורכם על מנת להרחיק את היונים לתמיד.

מצבים משפטיים מורכבים

התייעצות עם עורך דין היא חשובה כאשר יש נושאים אשר להם השלכות מרחיקות לכת על חיי המשפחה. בין אם מדובר בנושאים טכניים הנוגעים להתנהלות בין בני זוג, או אף למצבים כמו גניבת זרע המחייבים הכרעה – חשוב לפנות אל עורך דין המתמצא בנושאים אלה.

מורכבות בתשלום מזונות

פניה אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה יכולה להיעשות ממגוון של סיבות, חלקן מורכבות ביותר. קיימת סיטואציה הנקראית גניבת זרע, ובה אב יכול לטעון כי קיים עם האם יחסי מין על יסוד הצהרה כוזבת של שימוש באמצעי מניעה – ובעקבותיהם התעברה ונולד ילד. מבחינה משפטית, לקטין יש את האפשרות לתבוע מזונות מאביו, והאב יכול להתנער מחובת תשלום המזונות בטענה של גניבת זרע. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי האב יחוייב במזונות עבור ילדו גם אם הילד נוצר באופן שלא היה על דעתו. מקרים מסוג זה הם סבוכים היות ויש קושי להוכיח את הטענה הזו.

החוק מגדיר זכויות וחובות של האב במצב בו נולד ילד כתוצאה ממקרה של גניבת זרע, על פי מקרים קודמים שהובאו להחלטת בית משפט. על פי רוב מטיל בית המשפט את האחריות למצב על כתפי האב שיכול היה למנוע את ההריון מהצד שלו. כמו כן, לאחרונה קיימים מצבים בהם בית המשפט מטיל את האחריות על הגבר ועל האישה במידה שווה ומחייב אותם במזונות לילד שנולד כתוצאה מיחסיהם.

בדומה למצבים של גניבת זרע, גם נישואים חד מיניים דורשים החלטה של בית משפט או סיוע של עורך דין המתמחה בכך.

 

מעמד של ידועים בציבור

בני זוג אשר חיים ביחד מוגדרים לעתים כידועים בציבור. הדבר תקף גם לבני זוג הטרוסקסואלים וגם לזוגות חד מיניים. היות ומצב של נישואים חד מיניים אינו קיים בישראל, בית המשפט לענייני משפחה אינו מבדיל בין בני זוג ידועים בציבור שהם הטרוסקסואליים לבין בני זוג ידועים בציבור שהם בני אותו מין. הימצאות במעמד של ידועים בציבור, כולל בתוכו זכויות אך גם חובות משפטיות. בשל העובדה כי נישואים חד מיניים אינם אפשריים בישראל, נוצר מצב בו זוגות חד מיניים מוצאים את עצמם במצב בו הם רוצים לקבל על עצמם את הזכויות והחובות האחד כלפי השני או במצב הפוך – בו הם אינם מעוניינים שיוטלו עליהם זכויות וחובות כלפי בני הזוג.

בדומה למצבים משפטיים מורכבים כמו גניבת זרע, גם בירור הזכויות והחובות מתוקף נישואים חד מיניים מצריך התייעצות עם עורך דין המומחה בכך. חשוב לקחת בחשבון כי יש אפשרות חוקית להסדרת חיים משותפים בקרב זוגות בני אותו המין אשר אינם יכולים להיחשב רשומים כנשואים.

במקרים מסוימים ניתן להחליט על ניסוח הסכם ממון או הסכם כתוב אשר דומה באופיו להסכם ממון. הסכמים אלה נקראים על פי רוב "הסכם לחיים משותפים" ובהם מוסדר המעמד המשפטי גם של מי שאינו יכול להינשא מתוקף אי הכרה במצב של נישואים חד מיניים.

 

 

תמלול הקלטות

מעוניינים להקליט שיחת טלפון חשובה ולאחריה לבצע תמלול מקצועי? בשביל שתגיעו לתוצאה הטובה והמדויקת ביותר עליכם לפנות לאיש מקצוע שישכתב לכם את השיחה בדיוק לפי הצרכים שלכם. תמלול הקלטות הפך עם השנים לעניין מרכזי בכל מיני תחומים ומקצועות שונים ובניהם: עורכי דין שמבצעים תיעודי שיחות לצורך שימוש בבתי משפט, מלבדם, קיימים הרבה סטודנטים שזקוקים לשירותים הללו על מנת להכין עבודות אקדמיות. למשל: הם היו בשיעור, הקליטו אותו בנייד ומעוניינים שאנשי מקצוע אשר מבצעים תמלול הקלטות, ישכתבו בשבילם הקלטה מסורבלת ומלאת רעשים – אנשי מקצוע מנוסים מסוגלים לקחת הקלטה מבולגנת ולסדר אותה על כתב.

מתמללים מקצועיים יודעים כיצד להתמודד עם הקלטות מורכבות וארוכות. ברגע שהם נתקלים בהקלטות הללו, הם מבחינים מיד איזה מידע צריך לסנן ולמפות מהתמלול. עליכם לזכור שבזמן שאתם מקליטים את השיחה, השתדלו שהמקום בו אתם מבצעים את ההקלטה, יהיה יחסית שקט בשביל למנוע אי הבנה במילים שנאמרו בריאיון. במידה ולא התאפשר לכם להקליט במקום שקט, עליכם לקרב את המיקרופון ככל האפשר לאדם שאותו אתם מראיינים בשביל שהמתמלל יוכל לקבל את המידע בצורה מדויקת ככל האפשר. אחרי שהעברתם לאנשי מקצוע את ההקלטה, עליכם לזכור כי המתמלל אינו יודע בדיוק מה התרחש במהלך השיחה או אילו דברים ניסתם להשיג ממנה – הדבר היחידי שהוא יודע לעשות הוא להוציא את כל המידע שיש בהקלטה על כתב בצורה המהירה והמקצועית ביותר. במידה ונוצר ריב תוך כדי הקלטה, המתמלל יבצע את כל ההשתדלות על מנת לבצע את ההפרדה בין שני אנשים או יותר ויתמלל עבורכם תוך שימת לב לפרטים הקטנים שנאמרו. רצוי מאוד לשים לב לא להיכנס למילים של השני, בשביל שהתגובה חלילה לא תכתב על אדם אחר.

תמלול הקלטות הפך עם השנים לפופולרי מאוד בהרבה סיטואציות. הרבה אנשים פונים לאנשי מקצוע שיבצעו עבורם שירותי שכתוב איכותיים ומקצועיים תוך שמירה על סודיות לאורך זמן. מלבד ההגשה המקצועית של השכתוב, על המשכתבים והמתמללים לשמור על סודיות שכן, יכול להיות מידע רגיש שיהיה חייב להישאר בין חברת שירותי התמלול לבין מקליט השיחה. לרוב, השיחות המוקלטות נעשות בשביל להוכיח משהו בבית משפט או להאשים מישהו בעבירה שביצע. הקלטות מהסוג הזה מסוגלות לחשוף אפילו דברים רגישים יותר כמו: הלוואות מהשוק האפור, הלבנת הון ועוד רבים.

חברות שמציעות לכם שירותים מקצועיים ואיכותיים מהסוג הזה יעזרו לכם למפות את הרעשים והבעיות שהם נחשפים אליהם במהלך הריאיון. בשביל שהתוצאה תצא בצורה מקצועית וברמה גבוהה, עליכם לפנות לצוות שייתן לכם מענה אישי שמתחייב לבצע את ההקלטות תוך מקצועיות ובהתאם ללוח הזמנים שלכם. אם לדוגמה, אתם צריכים להגיש לבית משפט חומרים לצורך הגנה, יש לכם דד ליין להגשת כתבה לעיתון, דד ליין להגשת עבודה סמינריונית, עליכם לומר זאת למתמללים ולהקציב להם דד ליין רלוונטי. תמלול הקלטות יכול לחסוך לכם הרבה זמן וכאב ראש מיותר – כל שעליכם לעשות הוא לפנות לאנשי מקצוע שיעשו את העבודה היסודית עבורכם ויאפשרו לכם מרווח של זמן לטיפול בדברים חשובים במקביל.

 

סוגי תמלולים

תמלול הינה פעולה בה מעבירים הקלטות קוליות לכתב, הפקת תמלילים מדוייקים מצריכה מיומנות, סבלנות, ריכוז, יכולת הבחנה בין קולותיהם של דוברים שונים, פענוח אינטונציות, טונים ומבטאים שונים, בקיאות בחוקי הדקדוק וההגהה ועוד. מטרת התמליל היא לשקף את המתרחש בהקלטה ולסייע לקורא להבין את הלך הדברים באופן מובן ומדוייק.

 

ישנם סוגי תמלילים שונים, הנבדלים זה מזה במובנים רבים. כל אחד מהסוגים הללו דורש היערכות שונה מבחינת ההקלטה, כמו גם דיוקים ודגשים מיוחדים. חברות מקצועיות מעסיקות מתמללים בעלי נסיון, המתמחים בהפקת תמלילים עבור שירותים השונים. להלן פירוט הסוגים, הדגשים וההבדלים ביניהם.

 

תמלולים משפטיים

במהלך הליכים משפטיים, על מנת להשתמש בהקלטה כראיה משפטית, חובה להגיש את הנאמר בהקלטה כקובץ מתומלל. לרוב לא ניתן להשמיע הקלטת שמע במהלך משפט ולכן חשיבות התמליל המשפטי עשויה להיות קריטית. בנוסף, על פי פקודת הראיות, על מנת שהתמליל ייחשב כראיה קבילה בבית המשפט, על התמליל להיות מדויק לחלוטין, עד רמת האות, ובנוסף יש לצרף לתמליל חוות דעת מומחה. חלק מהחברות מוסמכות להנפיק חוות דעת מסוג זה כחלק מהשירות לצרכים משפטיים.

 

תמלול פרוטוקולים

בפגישות ארגוניות, ישיבות דירקטוריון וישיבות עירייה רבות, אחת הדרישות הקבועות היא שהפגישה תוקלט ותתומלל כך שיהיה פרוטוקול וסיכום כתוב שישלח לחברי הארגון ויישמר בארכיונים. הפקת פרוטוקול מובן ומדוייק עשוי להיות מאתגר גם למתמלל מנוסה, מאחר ודיונים מסוג זה הם לרוב מרובי משתתפים, המשוחחים בקצב מהיר, קוטעים ונכנסים אחד לדברי השני, מה שמקשה על היכולת להבחין בין הדוברים השונים ולהצליח לקלוט את כל דבריהם. עם זאת ישנה חשיבות גבוהה להבין מי הוא הדובר ומה נאמר בכל מקטע, ועל כן יש להקפיד על כך שהתמליל יהיה מדוייק ככל הניתן.

 

תמלול אקדמי

סטודנטים המשתמשים בשירותי תמלול הקלטות במהלך לימודיהם האקדמיים מקלים על תהליך הלמידה שלהם ומגבירים את יכולת הקשבתם  במהלך השיעורים. שירות זה מאפשר להם להיות נוכחים לחלוטין בשיעור, במקום להיות עסוקים בניסיון להספיק לכתוב את כל דברי המרצה, והם יכולים להקשיב להרצאה או לקרוא את תמלילה כמה שירצו בזמנם החופשי, בשקט וברוגע.

 

תמלול הקלטות סמויות

הקלטות סמויות מתבצעות בדרך כלל על ידי אנשים פרטיים או חוקרים פרטיים, המתשתמשים במכשיר הקלטה או מכשיר סלולרי על מנת להקליט בסתר. הקלטות סמויות מתאפיינות באיכות שמע ירודה, ועל כן פונים במרבית המקרים לחברות מקצועיות המשתמשות בטכנולוגיות מתקדמות המנקות את רעשי הרקע, מגבירות את עוצמת הקול של הדוברים ומאפשרות זיהוי מירבי של קולות המשתתפים.

 

תמלול ראיונות

המרת ראיונות מוקלטים לצורכי עבודה שונים כגון: ראיונות עיתוניים, ראיונות לצורכי כתיבת ספר, ראיונות לעבודות אקדמיות וכו'. ראיונות אלו לרוב אינם מתבצעים בסביבת עבודה שקטה ולכן ההקלטות יכילו רעשי רקע רבים אשר מפריעים לשמוע בצורה טובה את הנאמר בהן.

 

 

 

http://xn--4dbg1bf5a.co.il/?p=1325