איך משתמשים ביעילות בבינה עסקית?

ארגונים גדולים ומתקדמים כבר מבינים את זה: כדי להתקדם ולהצליח בעולם החדש, יש חשיבות לשימור ידע.
חברות כמו greenhouse עוסקות בדיוק בכך. החברה מתמחה בתחום של בינה עסקית, ומפתחת כלים שונים לחברות גדולות וקטנות שרוצות להשתמש בידע העובר בתוך הארגון, למשל מערכת qlikview. הידע הזה יכול להיות מתורגם לתובנות עסקיות חשובות.

להפיק תובנות משמעותיות

הידע שנמצא בתוך ארגונים הוא בעל ערך לארגון, ולמרות זאת לא תמיד הוא מתורגם לשיפור היכולות העסקיות של החברה. לא די בריכוז הנתונים במערכות הארגוניות, הפקת תובנות מתוך מערכות אלה היא היעד אליו יש לשאוף. חברת  greenhouse היא חברה אשר מתמחה בבינה מלאכותית בתוך ארגונים (BI) היא מאפיינת, מטמיעה וגם מיישמת את הפתרונות האלה. החברה אחראית למערכת בינה עסקית מהמתקדמות בעולם, qlikview. המערכת היא יעילה ביותר ומבוקשת בקרב ארגונים וחברות, בזכות מספר יתרונות. ראשית, היא מאפשרת לעבודה בשלבים ויישום מדורג: ניתן להתחיל "בקטן" בפיילוט, ואז להרחיב בצורה מדורגת את היישום שלה בארגון. הדבר מאפשר צמצום משמעותי בהוצאות וגם הקטנת סיכונים אפשריים.
היתרון השני של qlikview הוא המהירות. ניתן לקבל פתרונות מהירים באמצעותה. כמו כן, המערכת שפותחה על ידי  greenhouse, מאפשרת לערוך התאמות לארגונים ממגוון סוגים. ניתן לספק מענה באמצעות המערכת לחברות קטנות וגם לחברות גלובאליות בתחומי עיסוק שונים ובמגזרים שונים.

בזכות מגוון יתרונות

יתרונות נוספים של הטמעת מערכת qlikview בארגון קשורים להיבט הפיננסי. עלויות התפעול והתחזוקה של המערכת הן משתלמות ויש בהן אפשרות לבצע התאמה לצרכים של כל ארגון בכל שלב. חוויית המשתמש של המערכת אותה יצרה greenhouse היא פשוטה ונוחה לתפעול. ניתן בקלות לשאול שאלות ולקבל עליהן תשובות, וליצור מסכים שונים המותאמים אישית.
בעולם דינמי יש חשיבות גם לאפשרות לניידות, ולכן ניתן לעבוד מהמערכת גם בצורה ניידת באמצעות טאבלטים ואמצעים ניידים אחרים. תוכלו לשתף את העמיתים לעבודה בזמן אמת במסכים השונים וגם לעשות זאת עם שותפים עסקיים שלהם אין את המערכת. יתרונות אלה ועוד רבים אחרים, הם הבסיס להפקת תובנות עסקיות בצורה יעילה ומוצלחת.

הטמעה בארגון

מגוון הפתרונות שמציעה greenhouse הופכים את המידע שקיים בתוך הארגון ומרוכז במערכות הארגון השונות, לידע משמעותי. qlikview מאפשרת לרכז את כל הנתונים במקום אחד, מבלי להזדקק למספר מערכות מידע ארגוניות. מתוך המידע שנאגר במערכת, יש אפשרות להחליט בתוך פרק זמן קצר החלטות ארגוניות בעלות השפעה עסקית גדולה. העובדה כי המערכת היא דינמית ויכולה להיות מותאמת באופן אישי לכל ארגון בכל היקף ותחום, הופכת את qlikview למוצר הכרחי עבור חברות. כמו כן, חשוב לזכור כי גם אחרי ההטמעה של המערכת בתוך הארגון,  קיימת האפשרות לקבלת תמיכה. צוותי הניהול בארגון ממשיכים להיות מלווים על ידי החברה כדי לסייע להם בפתרון בעיות ובהתאמות שונות.  

חישוב שעות עבודה בקלות

שמירה על יעילות, צמצום הפסדים כספיים ודיוק מירבי, אלה רק קצת מהיתרונות של אפליקציה שעות עבודה. דיווח הנוכחות בכל סוג של עבודה רק הולך ומשתכלל. חלק גדול מהעובדים כיום כבר אינם נדרשים להעברת הכרטיס בצורה הפיזית. במקום לשאת את הכרטיס ולעתים לאבד אותו, במקום לדווח נוכחות בצורה ידנית, האפליקציה מאפשרת לנו להשתחרר מכל אלו – כדי לעבוד ביעילות.

חישוב מדויק של שעות עבודה

הכל מתחיל ונגמר בחישוב שעות העבודה לעובדים. כאשר מדובר בחברה עם כמה עובדים בודדים, העניין יותר פשוט. אך מה קורה בחברה עם עשרות ומאות עובדים? כאן הרישום נעשה יותר מורכב. רישום שעות עבודה שאינו מדויק, גורם לבזבוז זמן לארגון ולחוסר ניצול יעיל של המשאבים. ככל שהרישום והמעקב יהיו יותר פשוטים, כך העובדים והצוות שאחראי על ביצוע המשכורות יוכל לדייק ככל האפשר.
חישוב השעות משמעותי ללמידה והסקת מסקנות ארגונית. באמצעות אפליקציה שעות עבודה או רישום מסוג אחר, ניתן לקבל תמונה מדויקת של משך העבודה על פרויקט מסוים או לגלות בעיות ארגוניות שונות. למשל, צוות עובדים שעובד מעל מכסת השעות שנקבעה. המידע הנאגר במערכת כזו הוא יקר ערך לארגון.

לדווח מהסמארטפון

דיווח נוכחות באמצעות אפליקציה שעות עבודה מתאפשר מכל סוגי הטלפונים החכמים, והוא אינו מוגבל לגרסה מסוימת של מערכת הפעלה. על ידי שימוש באפליקציה, העובד יכול לדווח על כניסה לעבודה ויציאה ממנה, וכמו כן גם לדווח על ימי מחלה או חופשה. חלק חשוב מדיווח בדרך הזו, הוא עדכון המיקום. נתוני הדיווח של העובד מתקבלים מנתוני המיקום של הסלולארי.

היות ואנחנו "מחוברים" לסמארטפון שלנו ברוב שעות היממה, האפשרות לדווח ישירות מהנייד עושה את כל התהליך מאוד פשוט. המידע שמוזן בתוך האפליקציה מאפשר מעקב יעיל ומדויק יותר אחרי שעות עבודה, וניתן לבדוק את הנתונים בכל עת, ממש בזמן אמת. יתרון נוסף וחשוב הוא שהורדת אפליקציה שעות עבודה, אינה כרוכה בתשלום לעובד. ההורדה פשוטה וכמו כן גם יכולת הדיווח מכל מקום ובכל זמן.

עבור מי זה מתאים?

נשאלת השאלה, עבור איזה סוג של ארגונים אפליקציה שעות עבודה מתאימה? היות ומדובר באפליקציה המופעלת ישירות מהסמארטפון, היא תהייה שימושית ביותר למי שעובד לא ממשרד פיזי. הכוונה היא לאנשים שעובדים בתור סוכני שטח, טכנאים ואנשי מכירות, עובדי ניקיון, אבטחה וגם נהגים. עובדים אלה לא נמצאים במקום אחד לאורך כל שעות העבודה, והדיווח באמצעות האפליקציה מאפשר להם לדווח גם אם הם לא במשרד.

אך אפליקציה שעות עבודה אינה מוגבלת רק לסוג זה של מקצועות. גם בתחומים נוספים היא אפקטיבית ומסייעת לדווח בקלות. קבלנים למשל, יוכלו לעשות שימוש באפליקציה וכך גם עובדים בגני ילדים, עמותות, חברות קייטרינג, עובדים בסניפים מרוחקים וכן הלאה. מקומות עבודה בהם לא קיימת תשתית אינטרנט או מחשבים יכולים אף הם להיעזר באפליקציה כדי לדווח על נוכחות העובדים.

לשדרג את דיווחי הנוכחות

מעסיקים ומנהלי משאבי אנוש נדרשים לא פעם לחשוב איך ניתן לשדרג ולשפר את הדיווח באמצעות מערכת נוכחות לעובד. מי שעובד בשיטות המסורתיות והפחות מתקדמות: החתמת כרטיס, דיווח ידני וכן הלאה, חושב לא פעם על עבודה עם אפליקציה לשעות עבודה ועם מערכות קצת יותר חכמות.
הבחירה בדיווח נוכחות באופן כזה או אחר צריכה להתבסס על אופי העבודה בחברה, על מספרם של העובדים בחברה וכמובן על היכולת של העובדים לאמץ את הטכנולוגיה החדשה.

דיווח נוכחות עם אפליקציה

מעבר אל מערכת נוכחות מתקדמת, מצריך חשיבה בראש ובראשונה על הצורך ברישום הנוכחות. ראשית יש לחשוב כמה עובדים נמצאים בחברה. אם מדובר על עובד אחד, יתכן ושימוש בדיווח באמצעות אפליקציה לשעות  עבודה אולי לא יהיה אפקטיבי. גם חברה אשר מעסיקה כמה עובדים, או מספר לא רב של עובדים יכולה ליהנות מהשימוש בדיווח נוכחות מתקדם. במידה ומדובר בחברה שיש בה מספר רב במיוחד של עובדים, כדאי לבחור מתוך המערכות הקיימות מערכת נוכחות שתוכל לענות על הצורך בדיווח בהיקף כזה. כזו שתיתן את המענה הטוב ביותר כאשר כמות גדולה של עובדים עושה בה שימוש בו זמנית.

איפה עובדים העובדים?

היבט נוסף וחשוב כאשר בוחרים מערכת נוכחות כזו או אחרת הוא המיקום בו מצויים העובדים. כך למשל, חברה אשר מעסיקה עובדים שעובדים מכמה מקומות שונים, או נמצאים מחוץ למשרד באופן קבוע כמו טכנאים או אנשי מכירות – צריכה לחשוב איזו מערכת דרושה לה. במקרה כזה, עבודה עם אפליקציה לשעות עבודה יכולה להתגלות כיעילה במיוחד. העובד אינו צריך להימצא פיזית במקום העבודה כאשר הוא מדווח על הנוכחות שלו והדבר מאפשר גמישות וגם דיוק מירבי בדיווח. השימוש באפליקציה לדיווח  נוכחות הוא נוח ופשוט, ומאפשר לעובד לדווח בקלות. באפליקציות אלו המעסיק או מחלקת משאבי אנוש יכולים לצפות בנתוני הנוכחות בכל רגע נתון ולקבל תמונת מצב טובה יותר.

למה צריך את זה?

מנהלי משאבי אנוש ומנהלים של ארגונים וחברות, עשויים לשאול: מדוע יש צורך בדיווח באמצעות אפליקציה לשעות עבודה או בכל מערכת נוכחות מתקדמת אחרת? התשובה היא פשוטה. שיטות מסורתיות ומיושנות לדיווח נוכחות כוללות לא מעט חסרונות. בראש ובראשונה הן אינן נותנות מענה לסגנון העבודה בעולם המודרני. עולם בו העובדים עובדים בהיקף גדול גם מהבית, או נמצאים במקומות שונים בעולם ועובדים משם. במצבים אלה יש קושי בדיווח וברישום מדויק, מה שמוסיף יותר ויותר קשיים עבור מי שמנהל ואחראי על אותה מערכת נוכחות ארגונית.
הדיווח באמצעות אפליקציה לשעות עבודה מסוגים שונים, מאפשר למנהלים לקבל תמונת מצב מדויקת. להבין במדויק את דפוסי העבודה של העובד, לבחון כמה ימי חופש נותרו לו למשל או לראות כמה אנשים עובדים כעת מכל מקום בארגון. נתונים אלה, יחד עם נתונים נוספים שיכולים להתקבל ממערכות אלו, מאפשרים לנתח בצורה יותר חכמה את דפוסי העבודה בארגון, ובכך לייעל ולשפר את שגרת העבודה.

ביטוח חברות כח אדם – לא משהו שמוותרים עליו!

 

יש פעמים בהן עובדים ולקוחות תובעים חברות כח אדם וחברות אלה נאלצות למצוא דרכים חכמות להתמודד עם מציאות חדשה זו.  מסיבה זו חברות רבות בתחום כוח האדם וההשמה מחליטות לרכוש ביטוח מתאים שמבטיח להם כיסוי ביטוחי במקרה של תביעות ומניעת הוצאה כספית גבוהה מכיסה של החברה.

 

ביטוח חברות כח אדם הפך ברבות השנים להכרח המציאות. זהו הפתרון האופטימאלי לפעילות של חברות אלה. מי שאחראי לכל הוא סוכן ביטוח העובד בסוכנות ביטוח שמספקת מגוון רחב של פתרונות ביטוח לסקטור העסקי והפרטי. פוליסה לחברת כח אדם תמיד חייבת להתאים באופן האופטימאלי לצרכי התפעול של החברה.

 

ביטוח חברות כח אדם – מדוע הוא חשוב?

כיום, יותר ויותר חברות כח אדם נאלצות להתמודד עם דרישות רגולציה בענף, דרישות אלה רק הולכות וגוברות עם הזמן, כמו כן ישנן ריבוי תביעות מצד עובדים ומצד גורמים נוספים. כאשר המציאות היא כזו חשוב מאוד לרכוש פוליסה אשר מותאמת באופן פרטני לכל חברת כח אדם באשר היא. כדאי ורצוי למצוא חברת ביטוח אשר מציעה מגוון רב של פתרונות ביטוח לחברות כח אדם על ידי סוכניה או על ידי המוקד הטלפוני של החברה. פתרונות אלו תמיד יותאמו לתקנות החוק  ויכללו גם ביטוחי ריסק שמיועדים לעובדי החברה במהלך תשעת החודשים הראשונים בהם הם עובדים בה. אותם ביטוחי  הריסק יספקו כיסוי במקרים של נכות, פגיעה בעקבות תאונה שלא התרחשה בזמן העבודה ומקרי מוות (חו"ח) של עובדים . כמו כן יש אפשרות של ביטוח פנסיוני לעובדי חברות כח אדם. ביטוח לחברת כח אדם יספק את כל הפתרונות הרלוונטיים. ניתן ליהנות ממגוון תוכניות ביטוח המיועדות לחברות כח אדם, כל אחת בעלת מפרט כיסויים שונה. ישנן תוכניות ביטוח למעבידים, תוכניות ביטוח צד ג', ביטוח לנכסים ועוד סוגי ביטוחים אחרים.

 

פוליסת ביטוח לחברת כח אדם חייבת להיות פרטנית ולהתאים בצורה מושלמת לכל צרכי החברה. חשוב לרכוש את הביטוח בחברה או סוכנות ביטוח שמספקת יחס אישי לכל לקוח ואפשרות של בניית תמהיל ביטוחי שמתאים לאותה חברה השמה או חברת כוח אדם וזאת בהתאם לגורמי הסיכון של החברה. רכישת ביטוח לחברות כוח האדם חיוני לכל חברה שמעוניינת בהגנה כלכלית במקרה של תביעות מצד גורמים שונים ועוד.

מערכת ניהול- מה היתרונות שלה?

בשנים האחרונות, ניתן לזהות פרסומים רבים אודות מערכות ותוכנות ניהול ברחבי האינטרנט. במאמר זה נסביר מהי מערכת ניהול, כיצד תוכנת ניהול תאפשר לכם לחסוך זמן יקר והוצאות מיותרות וכיצד ניתן לבחור במערכת ניהול איכות ובקרת איכות, שמתאימה לארגון או לחברה שלכם.                            

  [Read more…]

קצת על תקנים ישראליים

קיימים תקנים שונים על פיהם נדרשים לפעול מפעלים וחברות מסוימות. תקנים אלו הם מעין מסמכי דרישה שעמידה בהם נועדה להבטיח את עמידותו של מוצר המפעל או החברה בכל הבדיקות ושהוא אכן יכול להיחשב לתקין, בטיחותי ואיכותי. קיימים כמה סוגים של תקנים ומסמכי דרישות אשר משתנים לפי סוג התקן ועל בסיס הגוף או הארגון שאמון על הוצאת התקן וכל מה שנלווה לכך. במאמר הנוכחי נציג בפניכם את ההבדל בין תקן ISO לתקן ישראלי.                                                                                                                                        [Read more…]

מערכות ניהול עסקים

בשוק התחרותי של היום מערכת בינה עסקית של חברה או ארגון כלשהו תהפוך את המידע שיש ברשות החברה לידע שיוביל להחלטות מושכלות. מסיבה זו חברות רבות פונות אל מומחים בתחום מערכות BI שיכולים לעזור להם בכל הקשור אל בחירת פתרונות מחשוב לעסקים שמתאימים לסוג החברה ודרישותיה.                                                               [Read more…]

מערכות ניהול

מערכות ניהול חיוניות לכל עסק, חברה וארגון במדינת ישראל. במאמר זה נסביר מהן מערכות ניהול, מה תפקידו של תו תקן ישראלי וכן מה המשמעות של תקן איכות הסביבה.               [Read more…]

איך לא ללכת לאיבוד?

זוכרים את שעון הנוכחות? עדיין קיים במוסדות ציבוריים, בחדרי-מורים, ובשאר הארגונים הלא מפותחים. לפי המכשיר ה'פרימיטיבי' הזה מחשבים את שעות העבודה של האדם. בבוקר הוא מגיע ומכניס את הכרטיס לתוך חריץ ושעת ההגעה מוטבעת. בסוף היום שוב הטבעה וכך מחשבים את הנוכחות ואת ימי החופש ואת השכר. האם יודעים מה האדם עשה בין שעת ההגעה והיציאה? בדרך-כלל האדם העובד הוא הגון ושעות העבודה נעשות בנאמנות. לפעמים האדם פחות נאמן ומעביר את הזמן במקומות נוספים. הרבה בדיחות נכתבו ונאמרו על איכות התפקוד של עובדי מדינה, בניגוד למשרתי הציבור.                                                                                               
[Read more…]

מה עושים כשנתפסים על נהיגה בשכרות?

קיימים שלושה מצבים להגדרה של פקודת התעבורה למושג "שיכור" על פיה פועלות גם רשויות האכיפה: המצב הראשון מגדיר כל אדם השותה במהלך הנהיגה או בעת שממונה על הרכב משקה משכר, כשיכור, השני מתייחס לכל אדם שנמצא בגופו סם מסוכן או תוצרי חילוף חומרים של סם כזה והאחרון מתייחס לכל אדר שבגופו ישנו אלכוהול בריכוז גבוה יותר מזה שנקבע על פי החוק. להלן סף ריכוז האלכוהול המותר לפי החוק: בדיקת דם הסף עד חמישים מיליגרם של אלכוהול במאה מיליליטר של דם. [Read more…]